Banner Collegium Polonicum

Dzień Europy

09 maja 2017r. miasta Słubice i Frankfurt nad Odrą po raz siódmy świętują  Dzień Europy organizując z tej okazji transgraniczne wydarzenie. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi „Wspólnie kształtować Europę”. Tego dnia w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą odbędzie się blisko 40 wydarzeń przygotowanych przez organizacje i instytucje z Dwumiasta.

W programie znajdzie się wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców. Dla najmłodszych: warsztaty plastyczne, przedstawienia teatralne i cyrkowe oraz gry i zabawy dotyczące Europy i Unii Europejskiej. Dzieci szkolne mogą spróbować swych sił w konkursach wiedzy o Polsce, Niemczech oraz UE. Młodzież zapraszamy do udziału w wykładach i dyskusjach z ekspertami na temat bieżącej sytuacji w Unii Europejskiej.

Głównym punktem programu Dnia Europy 2017 będzie Debata na temat przyczyn i skutków „Brexitu”, w której weźmie udział 80 polskich i niemieckich uczniów (nabór zamknięty).  W programie ponadto występy artystyczne, turniej Minigolfa, piknik Europejski i wiele innych atrakcji skierowanych także do starszych mieszkańców Dwumiasta.

Patronat nad Dniem Europy 2017 objęli Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbieta Polak, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak i Premier  Kraju Związkowego Brandenburgii - dr Dietmar Woidke.

Zapraszamy szczególnie na wydarzenia przygotowane przez Collegium Polonicum w Słubicach!

PROGRAM

 Logo-Europatag_DzienEuropy2016_lang ©Katrin Becker