Banner Collegium Polonicum

Warsztaty dla nauczycieli (w j. niemieckim)

Szkolenie w języku niemieckim

Lektorat Języków Obcych Collegium Polonicum we współpracy z Centrum Międzykulturowego Nauczania Uniwersytetu Europejskiego Viadrina już po raz trzeci zaprasza zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach „Praca w grupach międzykulturowych –animacja, analiza i aktywacja”.

 Miejsce: Collegium Polonicum, sala: 20

Data: poniedziałek, 20.03.2017, godz. 10.00-16.00

Prowadzące: pani Stefanie Vogler-Lipp i pani Ulrike Zillmer (Centrum Międzykulturowego Nauczania Uniwersytetu Europejskiego Viadrina)

Temat: Metody motywacji ucznia w nauczaniu języków obcych

 Główne zagadnienia: praca z grupami międzykulturowymi, szacunek, empatia i nieporozumienia w grupie, metody szkolenia i animacji grup

 Prowadzące szkolenie pragną wspólnie z nauczycielami języków obcych, opiekunami grup i zespołów opracować metody inicjowania powstawania grup oraz określania wraz z uczniami/studentami wspólnego celu zajęć i dążenia do niego. Chcą one również porozmawiać o tym,  jak radzić sobie z akceptacją innych i jak rozwijać empatię w grupie. W trakcie szkolenia będą przeprowadzone interaktywne ćwiczenia.

Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie.

Maksymalna liczba uczestników: 20.

Prosimy o zgłaszanie udziału z podaniem dotychczasowego doświadczenia związanego z pracą  w międzykulturowych grupach mailowo do dnia 14.03.2016 u pani Astrid Kapler w Lektoracie Języków Obcych Collegium Polonicum: kapler@europa-uni.de