18.05.2015: Projekt: Latarnia

W dniu 18 maja 2015r. Lektorat Języków Obcych zaprosił uczniów Städtisches Karl-Liebknecht-Gymnasium i Gimnazjum nr 2 w Słubicach uczestniczących w projekcie Latarnia X, na serię warsztatów językowo-kulturoznawczych. Punktualnie o godzinie 11:00 uczniowie obu szkół wraz z ich nauczycielami zostali powitani przez organizatorki spotkania oraz studentów filologii polskiej jako obcej, którzy przejęli opiekę nad młodzieżą. W pierwszej części warsztatów uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali test dotyczący Collegium Polonicum, zwiedzając i poznając  jednocześnie budynek i jego historię. Szukając odpowiedzi na zadane pytania mogli przyjrzeć się pracy poszczególnych wydziałów.

Drugą część warsztatów stanowiły zajęcia w grupach, które z olbrzymim zaangażowaniem przygotowali studenci filologii polskiej jako obcej i filologii germańskiej, jak również p. Antonina Balfanz, wykładowczyni na kierunku filologia germańska. Podczas gdy na jej zajęciach uczniowie rozważali nad pojęciem kultury, w trakcie pozostałych mogli sprawdzić swoją wiedzę przysłów polskich i niemieckich, poznać gwarę brandenburską, jak również tajniki języków: kurdyjskiego, ukraińskiego i kazachskiego.

To z pewnością nie ostatnie takie spotkanie z młodzieżą ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Zapraszamy ponownie!

Zdjęcia z projektu na stronie: edukacja.slubice.pl