Banner Collegium Polonicum

Polsko - Niemieckie Studia Prawnicze


Wszyscy

Lp. Treść
1.

„Wyzwania dla praw człowieka w erze digitalizacji i globalizacji” - polsko-niemiecka konferencja naukowa z okazji 70. rocznicy przyjęcia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka - 13 grudnia br. Sala Senatu Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

W ramach czterech paneli omawiane będą zagadnienia:
- użyteczności międzynarodowego systemu praw człowieka w czasach digitalizacji i globalizacji
- aktualnych wyzwań w kwestii ochrony praw człowieka dla krajowych sądów konstytucyjnych
- roli przedsiębiorstw w ochronie praw człowieka w zglobalizowanym świecie
- praw człowieka, demokracji i digitalizacji w zglobalizowanym świecie.

W charakterze prelegentów wystąpią uznani specjaliści w dziedzinie ochrony praw człowieka, w tym sędziowie sądów konstytucyjnych z obydwu państw. Program dostępny jest tutaj.

Konferencja odbywa się w językach polskim i niemieckim z tłumaczeniem symultanicznym. Udział w konferencji jest nieodpłatny. Chcąc umożliwić Państwu możliwość wysłuchania wystąpień tak renomowanych osobistości z Polski i z Niemiec, zaplanowaliśmy kontyngent kilku miejsc także dla Studentek i Studentów Polsko-Niemieckich Studiów Prawniczych. Serdecznie zapraszamy Państwa do rejestracji – obowiązuje kolejnośc zgłoszeń. Rejestracja możliwa jest za pośrednictwem formularza online dostępnego tutaj.

2. Organizacja roku akad. 2018/2019
3. W związku z wprowadzeniem do USOS Web  przedmiotów zdawanych przez każdego studenta w roku akad. 2017/2018 należy sprawdzić na swoim koncie w USOS Web poprawność wprowadzonych przedmiotów. Przy jakiejkolwiek nieprawidłowości wprowadzonych przedmiotów (figuruje przedmiot, którego student nie powinien zdawać w tym roku lub też brak przedmiotu, który powinien byc zdawany przez studenta) student powinien pilnie skontaktować się z Sekretariatem Studenckim (618296815, pak@europa-uni.de ). Przyporządkowane przedmioty nleży podpiąć pod rok i etap studiów.
4. Jakiekolwiek wnioski, podania, itd., skierowane do Kierownika Studium dr  hab. Joanny Długosz należy składać tylko i wyłącznie w Sekretariacie Spraw Studenckich CP (pok. 150). W żadnym razie nie wysyła się ich na adres e-mail do Kierownika Studium.
5. Uwaga! Jeżeli na egzamin, seminarium, itd. obowiązują zapisy można zapisywać się telefonicznie (061 8296815) lub mailowo (studylaw.cp@europa-uni.de). Konieczne jest wtedy podanie (poza imieniem i nazwiskiem) nr albumu.