Banner Collegium Polonicum

Ogłoszenia


Die Gemeinschaft für studentischen Austausch in Mittel- und Osteuropa (GFPS e.V.) vergibt im Sommersemester 2018 Stipendien für:
- einen Semestersprachkurs in Polen;
- ein Studiensemester in Polen.
Bewerbungsschluss für alle Stipendien ist der 06. Dezember 2017.

GFPS-Stipendium


Organizacja roku akademickiego 2017/2018


Szkolenie dla studentów I roku z praw i obowiązków studenta odbędzie się w dniu 25 października 2017r. (środa) o godz. 17:00 . 


Szkolenie BHP - obowiązkowe dla wszystkich studentów rozpoczynających studia w roku akad. 2017/2018:

Harmonogram dla studentów rozpoczynających studia od semestru zimowego 2017/2018:
a) uruchomienie Szkolenia: 2 listopada 2017 r.,
b) czas na zapoznanie się ze Szkoleniem i zaliczenie testu (pierwsze i ewentualne drugie podejście): od 2 listopada 2017 r. do 18 lutego 2018 r. 


Fundacja Redemptoris Missio organizuje spotkanie „Wolontariat to moje cardio" - 25 października, godz. 18:00, Poznań, Centrum Kongresowo Dydaktycznym UMP (SALA C), przy ul. Przybyszewskiego 37.

Wydarzenie jest skierowane głównie do studentów. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się jak zostać wolontariuszem, co zrobić żeby wyjechać na praktyki wakacyjne do tropiku, co można zyskać na wolontariacie i w jaki sposób można się w niego zaangażować. Na wszelkie pytania uczestników odpowiedzą: dr Karolina Mrówka-lekarz medycyny podróży z Kliniki Chorób Tropikalnych w Poznaniu, Jacek Jarosz-wiceprezes Fundacji, który jako wolontariusz pracował w Zambii i na Madagaskarze, Michał Rudnicki - student medycyny, wolontariusz, który wyjechał w ramach praktyk studenckich na Papuę Nową Gwineę


Konkurs na prace magisterskie i rozprawy doktorskie - plakat


Międzynarodowy Program Stydpendialny dla Krajów Europy Środkowej i Wschodniej Deutsche Bundesstieftung Umwelt (DBU)


Możliwości wygrania stypendium w wysokości 1000 USD w konkursie organizowanym przez portal velvetjobs.com.

Zasady konkursu


Pilotażowy Program "Aktywny Samorząd" skierowany do osób niepełnosprawnych zamieszkujących powiat słubicki.Uwaga! Przypominamy, iż każdy student I roku w roku akad. 2016/2017 musi zaliczyć szkolenie BHP (LINK). Jest to przedmiot obowiązkowy dla wszystkich studentów I roku! Dotyczy to także osób, które w poprzednich latach już szkolenie BHP zaliczyły, ale ponownie rekrutowały się na I rok!


Roczne stypendia Bawarskiego Ministerstwa Nauki, Badań i Sztuki na studia podyplomowe w Niemczech w roku akademickim 2017/2018 - LINK


MASPEX:  LICZYSZ NA CIEKAWE PRAKTYKI? MY LICZYMY NA CIEBIE! - LINK


 Ubezpieczenie studenta przez Uczelnię