Banner Collegium Polonicum

Informacje ogólne

Informacja dla studentów prawa

Po wejściu na stronę http://www.produkty.lex.pl/student/ studenci prawa mogą skorzystać z dostępu do orzeczeń sądów polskich, komentarza do kodeksu cywilnego, niektórych monografii, wybranych procedur z LEX Navigator Prawo cywilne, Dziennika Ustaw, Monitora Polskiego i innych źródeł.


Wymiana książek

Biblioteka Collegium Polonicum zaprasza wszystkich chętnych do zostawiania na przeznaczonym specjalnie do tego celu regale w szatni książek, których obecni wlaściciele nie potrzebują i nie chcą skazywać na wyrzucenie. Liczymy, że uwolnione w ten sposób książki znajdą nowy dom. Biblioteka nie pośredniczy w wymianie. Zapraszamy do dzielenia się książkami!


Wifi w bibliotece

Pracownicy i studenci Collegium Polonicum mogą korzystać w bibliotece z bezprzewodowego dostępu do Internetu. Więcej informacji tutaj.


Można skanować

Biblioteka udostępniła na II piętrze (za ladą biblioteczną) stanowisko z profesjonalnym skanerem książek. Urządzenie jest intuicyjne w obsłudze, błyskawicznie skanuje max. do wielkości A2+, zapisuje pliki TIF, JPG, PDF. Skany zapisywane są na własnym pendrive lub karcie pamięci.

Korzystanie jest BEZPŁATNE


Wolontariat w bibliotece

Nasza biblioteka poszukuje osób chętnych do podjęcia wolontariatu w zakresie przygotowania księgozbioru do udostępniania i utrzymania porządku w bibliotece. W zamian za pomoc oferujemy dłuższe terminy wypożyczeń, dostęp do kabin, pracę w miłym zespole i zaświadczenie o odbytym wolontariacie.

Kontakt: Sylwia Lendzion, e-mail: lendzion@europa-uni.de

tel. 61 829 6758


Karta Biblioteki UAM

Osoby, które chcą zapisać się do biblioteki UAM i dodatkowo korzystać z baz danych znajdujących się na portalu Biblioteki Głównej UAM, mogą skorzystać z pośrednictwa naszej biblioteki lub założyć konto samodzielnie przez internetową platformę aktywacji kont bibliotecznych UAM.

Wnioski o założenie konta znajdują się przy ladzie bibliotecznej. Przy składaniu wniosku wymagany jest dowód osobisty i legitymacja studencka. Koszt karty - 12 zł. Od osób zatrudnionych bądź studiujących na Viadrinie (niezwiązanych formalnie z UAM) wymagane jest potwierdzenie zatrudnienia/immatrykulacji za pośrednictwem Biblioteki CP.

Karty biblioteczne, które straciły ważność, mogą być uaktywnione za pośrednictwem naszej biblioteki (po wpłaceniu 12 zł) lub przez wyżej wspomnianą platformę.

W przypadku studentów CP funkcję karty bibliotecznej pełni legitymacja studencka (po zapisaniu się).


Laptopy bez toreb

Osoby korzystające z laptopów prosimy o zostawianie toreb do laptopów poza biblioteką. Własne rzeczy można wnosić na teren biblioteki w przezroczystych torbach foliowych. Proponujemy korzystanie z koszyków dostępnych obok lady bibliotecznej.