Banner Collegium Polonicum

Domy studenckie

Wohnanlage ©Adam Czernenko

Oficjalna strona Osiedla Studenckiego UAM w Słubicach

 

Domy studenckie po polskiej stronie Odry

Prawo do zamieszkania w domach studenckich znajdujących się na terenie Słubic mają studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza studiujący w Collegium Polonicum w Słubicach oraz studenci Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Po polskiej stronie Odry znajduje się 5 domów studenckich: "Iuventa", "Gaudium", "Arcadia", "Sapientia" i "Forum" przy ulicy Piłsudskiego 13, 14, 15 i 16, które tworzą miasteczko akademickie z takimi obiektami jak poczta, sklep z artykułami papierniczymi, siłownia oraz boisko do gry w tenisa ziemnego, siatkówkę i koszykówkę.

Pokoje (tylko 1- i 2-osobowe) w domach studenckich są w pełni umeblowane, studenci dostają również pościel, a sami przywożą jedynie przybory kuchenne.

Domy studenckie przy ulicy Piłsudskiego

Osiedle Studenckie przy ul. Piłsudskiego stanowi oddzielony, szybko rozwijający się zespół urbanistyczny.

Do dyspozycji studentów jest siłownia, miejsce na rowery, około 50 miejsc parkingowych oraz klub studencki.

"Iuventa" i "Gaudium" dysponują 544 miejscami. "Iuventa" i "Gaudium" mają po 90 pokoi 1-osobowych i 91 2-osobowych. W obu domach znajdują się segmenty mieszkalne 4-, 6-, 8- i 9-osobowe posiadające wspólną kuchnię (wyposażoną w lodówkę i kuchenkę elektryczną) i łazienkę. Każdy pokój posiada gniazdo anteny satelitarnej, a każdy segment telefon z bezpośrednim połączeniem na zewnątrz. W domach studenckich znajduje się również pralnia z pralką automatyczną i suszarką.

Domy studenckie "Arcadia" i "Sapientia" posiadają najwyższy standard i dysponują 403 miejscami. "Arcadia" ma 243 miejsca (95 pokoi 1-osobowych i 74 2-osobowych). Składa się z od 8- do 14-osobowych jednostek mieszkalnych ze wspólną kuchnią (wyposażoną w dwie lodówki i kuchenkę elektryczną). "Sapientia" ma 160 pokoi 70 1-osobowych i 45 2-osobowych w 5-, 8- i 12- osobowych segmentach ze wspólną kuchnią. W obu domach każdy z pokoi ma własną łazienkę (prysznic i toaleta). Na każdym piętrze znajduje się pralnia wyposażona w pralkę automatyczną i suszarkę.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:
www.dsslubice.amu.edu.pl