Kiermasz Książek Przeczytanych w Bibliotece Collegium Polonicum

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak, jakbym znalazł nowego przyjaciela" (przysłowie chińskie). Biblioteka CP zaprasza na spotkanie z nowymi przyjaciółmi!

Biblioteka Collegium Polonicum w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek organizuje Kiermasz Książek Przeczytanych. Kiermasz odbywać się będzie od 8 do 17 maja 2024 roku.

Na czym polega? W godzinach otwarcia czytelni (10:00-18:00) będzie można przejrzeć, wymienić lub zabrać ze sobą pozycje z różnych dziedzin i w różnych językach: literaturę piękną, publikacje naukowe i popularne, poradniki i wiele innych.

Przy okazji biblioteka zaprasza do zapoznania się z jej bogatymi zbiorami. Biblioteka CP specjalizuje się w gromadzeniu materiałów o tematyce polsko-niemieckiej oraz literatury z dziedzin takich jak: prawo, filologia polska i germańska, historia, politologia, gospodarka przestrzenna, cyfryzacja (digital studies). Udostępnia także ok. 130 tytułów czasopism drukowanych, możliwość skorzystania z cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej Academica oraz ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Słodka kwesta

Tegoroczny kiermasz to również okazja do pomagania Michałkowi Bieniowi, który zmaga się z ciężką chorobą: https://www.siepomaga.pl/michal-bien. W jego trakcie będzie można składać datki do puszki dla Michała. 

Ale to nie wszystko. 14 maja 2024 roku, od 10:00 do 18:00 Biblioteka Collegium Polonicum otworzy kawiarenkę biblioteczną. W ten jedyny dzień w roku można będzie w bibliotece nie tylko poczytać gazetę, skorzystać z komputera, przejrzeć lub wypożyczyć książki, ale także kupić ciasto i wypić kawę. 

Sprzedaż ciasta prowadzą organizatorzy akcji charytatywnej na rzecz Michała Bienia.