Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 20

Wystawa fotograficzna "Śmietanowy zapach myśli"
Magdaleny Tomaszewskiej w Collegium Polonicum

 

W dniach 06 lipca – 31 sierpnia br. zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej "Śmietanowy zapach myśli" Magdaleny Tomaszewskiej. Wystawa składa się z 9 dyptyków w sepii, których tematyką są ludzie.

 

Magdalena Tomaszewska ma 25 lat i pochodzi z Kostrzyna nad Odrą, jest tegoroczną absolwentką Gospodarki przestrzennej w Collegium Polonicum. Jej przygoda z fotografią zaczęła się 6 lat temu od zenita taty. Jest samoukiem, a jej warsztat to nauka na własnych błędach.

Autorka wystawia swoje prace pod swoim nazwiskiem, często także pod swoim pseudonimem "Śmietana". Pierwszy raz pokazała swoje prace na wystawie "Salon Wiosenny 2007" w swoim rodzinnym mieście, gdzie dostała nagrodę. W kwietniu 2008 wystawę jej prac zorganizowało Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. W maju 2008 wystawa została pokazana w pracowni artystycznej "Meszuge". W 2008 roku brała również udział w "Galerii Bezdomnej" w Gorzowie.

 

Magdalena Tomaszewska lubi łączyć motywy, dlatego bardzo często robi dyptyki. Tematyka to głównie ludzie oraz przedmioty życia codziennego. Stara się pokazywać świat w dość specyficzny sposób tak, aby niepozorne otaczające nas przedmioty nabierały nowego, innego znaczenia. Kadruje dość odważnie, bo lubi niebanalne kadry. Przeważnie jest to sepia i duży kontrast. Zajmuje się także artystyczną fotografią ślubną.

 

Portale internetowe na których można obejrzeć prace autorki:

http://smietana.digart.pl/

http://foto.moon.pl/uzytkownik/1334/nick/smietana

 

Informacji udziela:

 

Collegium Polonicum
Public Relations
ul. Kościuszki 1
69-100 Słubice
tel.: 095/ 7592 412
fax: 095/ 7592 409
e-mail: press.cp@euv-frankfurt-o.de
www.cp.edu.pl