Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 6

Koncerty w marcu w Collegium Polonicum

 

W marcu zapraszamy do dużej auli Collegium Polonicum na dwa koncerty. Na pierwszym z nich w ramach Dni Muzyki nad Odrą, w piątek, 12 maca br. o godz. 19.30 wystąpi Jeff Cascaro z zespołem.

Jeff Cascaro to niemiecki wokalista, śpiewający mieszankę jazzu, soulu, bluesa i funku, jak na taką stylistykę przystało – oczywiście po angielsku. Artysta zaśpiewa – oprócz własnych kompozycji – wiele znanych standardów jazzowych, a także co ciekawe polskich kompozycji.

Jego uwodzicielski głos z pewnością przypadnie do gustu przede wszystkim paniom, a panów zainteresują niebanalne aranżacje i perfekcyjne brzmienie sekcji instrumentalnej. Wokalista nie bez powodu jest porównywany z Rayem Charlesem i ma wszelkie atrybuty do porównywania się z wielkimi pierwowzorami w swojej stylistyce.

Bilety w cenie 20 zł / 5 EUR do nabycia w kasie SMOK (administracja i kasa, zostały czasowo przeniesiona do biblioteki Collegium Polonicum, I piętro) i Forum Kleista.

Drugi z koncertów zainauguruje Rok Chopinowski w Słubicach. W sobotę, 27 marca br. o godz. 19.30 z solowym recitalem fortepianowym wystąpi Stanisław Drzewiecki. W programie koncertu oczywiście repertuar chopinowski.

Stanisław Drzewiecki jest laureatem wielu prestiżowych nagród, spośród których na szczególną uwagę zasługują: Grand Prix na Europejskim Konkursie Telewizyjnym w Alicante i na X Konkursie Eurowizji w Bergen, którego finał oglądało dziesięć milionów widzów. Został również najmłodszym laureatem "Paszportu Polityki". Młody artysta kształcił się pod kierunkiem Viery Nosiny, Tatiany Shebanovej, Wiktora Mierżanowa. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego.

Organizatorem koncertu jest Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, bilety w cenie 15 zł (przedsprzedaż) 20 zł w dniu koncertu. Uwaga: administracja SMOK, w tym kasa, została czasowo przeniesiona do biblioteki Collegium Polonicum, I piętro.

 

Informacji udziela:

Collegium Polonicum
Public Relations
Ul. Kościuszki 1
69-100 Słubice
Tel. 095 7592 412
Fax: 095 7592 409
e-mail: press.cp@cp.edu.pl
www.cp.edu.pl