Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 11

EUROnalia 2010

 

Maj to nie tylko okres ciężkiej pracy, sesji i egzaminów, ale przede wszystkim czas kiedy w całej Polsce studenci obchodzą swoje święto. Również i w naszym mieście będziemy mieli okazję bawić się wspólnie z tej wspaniałej okazji!

 

Już od kilku miesięcy trwają przygotowania do akademickiego święta studentów nad Odrą - Euronaliów. Po raz kolejny, wspólnymi siłami Rada Samorządu Studentów Collegium Polonicum i Rada Mieszkańców Osiedla Studenckiego UAM w Słubicach przy współpracy z Urzędem Miasta Słubice ciężko pracuję nad organizacją wydarzenia na które cały rok czeka każdy student.

 

Euronalia w Słubicach mają już swoją tradycję, z roku na rok przybierają inną formę i wzbogacają swój program. Tegorocznego, podobnie jak w latach poprzednich, obejmować będą ciąg wydarzeń kulturalno-naukowo-sportowych, które odbywać się będą od 10 do 16 maja. Organizatorzy jak zawsze starali się by każdy student mógł odnaleźć w programie coś dla siebie. Punktem finalizującym cykl wydarzeń w ramach projektu będzie festiwal muzyczny zorganizowany po raz drugi na terenie Osiedla Studenckiego w Słubicach. W tym roku będziemy mięli okazję pobawić się przy dźwiękach muzyki reegae/ragga. Zagrają dla nas takie zespoły jak : Piąta Rano, Alicetea, Nefre.

 

Juwenalia to czas kiedy na chwilę możemy zapomnieć o nauce i innych trudnościach związanych z faktem studiowania. Na te kilka dni studenci w całej Polsce oddają się beztroskiej zabawie. Również i Wy zapomnijcie na moment o szarej codzienności i poddajcie się temu co w studiowaniu najprzyjemniejsze!

 

W imieniu społeczności studenckiej serdecznie dziękujemy sponsorom głównym naszego święta właścicielom firm: Arkadasz Grill, Hotel Kaliski, a także sklepu VIS A VIS, Klubu Studenckiego „Witkacy” , ksero „Chochlik”, sklepu sportowego „Fan-Sport”.

 

 

Szczegółowy program:

 

10 maja, godz.16.00 – dokument Claudii Snochowskiej-Gonzàlez i Anny Zdrojewskiej „Podziemne Państwo Kobiet”. Spotkanie dotyczące podziemia aborcyjnego w Polsce. Udział w spotkaniu wezmą zarówno studenci, wykładowcy jak i zaproszeni goście. Celem głównym spotkania ma być dyskusja, wymiana poglądów i opinii na kontrowersyjny temat jakim jest kwestia aborcji.

 

11 maja – akcja poboru krwi na Osiedlu Studenckim w godz. 9.00 do 15.00. Wieczorem impreza z cyklu „Wampiriada” w klubie studenckim „Witkacy”.

 

12 maja – Dzień Mieszkańca od godz. 16:00.

„Międzygalaktyczna bitwa akademików”, czyli zmagania studentów poszczególnych domów studenckich o tytuł Mistrza Akademików w konkurencjach takich jak: bitwa balonowa, wyścigi wózków, rzut indeksem czy przeciąganie liny.

Od godz. 18.00 – wspólne Wielkie Grillowanie.

O godz. 19.00 – występ zespołu Baterria, tworzącego miły klimat przy muzyce bębnów.

Po występie klubowa noc szaleństw:)   prowadzona przez dj-ów Progres TEAM.

13 maja – „W zdrowym ciele - zdrowy duch”, czyli Dzień Sportu

Wieczorem w „Starym Witkacym” o 20.00 odbędzie się finał turnieju „Lan Party”. Będzie on podsumowaniem spotkań organizowanych w tym roku akademickim. Zapraszamy wszystkich amatorów gier komputerowych!

16 maja – podsumowanie całości projektu i punkt kulminacyjny studenckiego święta. Ponownie na miasteczku akademickim wyrośnie scena, na której wieczorem zagrają zaproszeni artyści. W tym roku będą to zespoły muzyki reggae/ragga. Od 17.00 wszystkich studentów i mieszkańców miasta zapraszamy na występ zespołu tanecznego LIVE STYLE CROW, a później koncerty zespołów: PIĄTA RANO, Alicetea i Nefre.

 

Szczegóły na: www.samorzadcp.republika.pl

Informacji udziela:

 

Collegium Polonicum

Public Relations

ul. Kościuszki 1

69-100 Słubice

tel.: 095/ 7592 412

fax: 095/ 7592 409

e-mail: press.cp@euv-frankfurt-o.de

www.cp.edu.pl