Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 24

Wystawa fotograficzna

"Europejskie Miasto Bliźniacze

Frankfurt nad Odrą – Słubice"

w Collegium Polonicum

 

Serdecznie zapraszamy na otwarcie dwuczęściowej wystawy fotograficznej "Europejskie Miasto Bliźniacze Frankfurt nad Odrą – Słubice", które odbędzie się w czwartek, 7 października 2010r. o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubice, a następnie o godz. 17:45 w Collegium Polonicum otwarcie drugiej części wystawy. Słowo powitalne w Collegium Polonicum wygłosi dr Krzysztof Wojciechowski.

 

Wystawa składa się z kilkudziesięciu zdjęć autorstwa Winfrieda Mausolfa przedstawiających Frankfurt nad Odrą i Słubice – fotografie z dziedziny sztuki, kultury, gospodarki, architektury, sportu oraz również zwyczajnych ludzi.

 

Motywem przewodnim wystawy jest ukazanie jej odbiorcom w każdym z Miast Partnerskich, gdzie wystawa była lub będzie odwiedzana, sensu idei partnerstwa z Frankfurtem nad Odrą, a także więzi integrujących to miasto ze Słubicami.

 

Winfried Mausolf urodził się w 1940 roku we Frankfurcie nad Odrą, jako fotograf zajmuje się głównie polityką, sztuką i sportem. Pracuje dla wielu czasopism, wydawnictw czy agencji reklamowych. W ubiegłych latach ukazało się wiele publikacji z jego fotografiami, a także miał indywidualne wystawy m.in. w Bonn, Stuttgardzie, Frankfurcie nad Odrą, Słubicach i Zielonej Górze.

 

Informacji udziela:

Collegium Polonicum

Public Relations

Ul. Kościuszki 1

69-100 Słubice

Tel. 095 7592 412

Fax 095 7592 409

press.cp@cp.edu.pl

www.cp.edu.pl