Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 25

Recital fortepianowy

"Od Chopina do Malickiego"

w Collegium Polonicum

 

 

W środę, 13 października 2010 roku, o godzinie 18:00 w dużej auli Collegium Polonicum odbędzie się recital Waldemara Malickiego pod tytułem „Od Chopina do Malickiego”. Utwory wykonywane podczas koncertu są poświęcone muzyce Fryderyka Chopina.

 

 

Waldemar Malicki jest znany szerokiej publiczności z licznych programów radiowych

i telewizyjnych, w których przedstawia muzykę klasyczną w bardzo humorystyczny sposób. Jest autorem i wykonawcą audycji o muzyce realizowanej dla TVP 1, TVP 2. Malicki jest jednym z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich. Jest on absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku, którą ukończył z wyróżnieniem. Swoje umiejętności szlifował na seminariach mistrzowskich u Paula Badury-Skody w Wiedniu. Waldemar Malicki koncertował zarówno w Europie jak i również w Ameryce Południowej, Północnej oraz w Rosji.

 

Artysta jest znany również z wystąpień na różnego rodzaju festiwalach.: Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans, Łańcut, Festiwal Pendereckiego. Występował z najlepszymi polskimi skrzypkami i śpiewakami między innymi: z Teresą Żylis-Garą, Stefanią Toczyską, Konstantynem Andrzejem Kulką. Na koncertach galowych wykonuje autorski program wypełniony muzycznym humorem.

 

Bilety w cenie 30zł do nabycia w kasie SMOK-a (I piętro biblioteki Collegium Polonicum).

 

Serdecznie Zapraszamy!

Informacji udziela:

Collegium Polonicum

Public Relations

ul. Kościuszki 1

69-100 Słubice

tel.: 095/ 7592 412

fax: 095/ 7592 409

e-mail: press.cp@euv-frankfurt-o.de

www.cp.edu.pl