Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 27

LIFT Off – "GRENZGÄNGER"

Warsztaty i międzynarodowe spotkanie teatralne

 

 

W dniach 17–24 października 2010 we Frankfurcie nad Odrą i w Słubicach odbędzie się sesja LIFT Off 2010 – GRENZGÄNGER. Praktyczne warsztaty i międzynarodowe spotkania teatralne odbywać się będą w Kleist Forum, a spotkania i dyskusje w różnych przestrzeniach obu miast.

 

W Collegium Polonicum w Słubicach w ramach warsztatów odbędę się dwa spotkania.

W poniedziałek, 18.10.10 o godz. 20:30 w sali bankietowej Collegium Polonicum odbędzie się prezentacja angielskojęzycznej wersji książki "Stepping Stones" autorstwa Ingemara Lindha, która właśnie ukazała się w serii Icarus publikowanej przez wrocławski Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Odin Teatret z Holstebro w Danii oraz Theatre Arts Foundation Malta. Prezentację poprowadzi Magdalena Pietruska oraz Roger Rolin, uczniowie i współpracownicy Lindha, którzy w 1971 roku założyli w Szwecji 'Institutet för Scenkonst'.

 

W piątek, 22.10.10 o godz. 18:00 w sali seminaryjnej Collegium Polonicum będzie miała miejsce "Próba ognia Grenzgängera", dyskusja pomiędzy Hansem-Joachimem Frank (dyrektor artystyczny 'Käthchen Projekts') i prof. Juliuszem Tyszką (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Europejski Viadrina).

 

Warsztaty LIFT Off będą zgłębiać techniki teatralne pochodzące od ludzi nieustannie będących na granicy, co pomoże nam samym nauczyć się po nich chodzić. Jednocześnie spotkania i rozmowy organizowane wspólnie z międzynarodową siecią Linea Trasversale, są zawsze na temat ludzi będących na granicy i ich historii, a także praktycznych potrzeb ludzi takich jak my. Grenzgänger.

 

LIFT Off 2010 – GRENZGÄNGER jest inicjatywą zorganizowaną przez THE WORKING PARTY, UniThea Festival, SMOK (Słubicki Miejski Ośrodek Kultury) i Linea Trasversale, przy współpracy z Kleist Forum Frankfurt nad Odrą.

 

Informacji udziela:

 

Edyta Kutnik

The Working Party Ltd.

e-mail: edyta@theworkingparty.org

www.theworkingparty.de