Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 29

Festiwal Nowej Sztuki – lAbiRynT

22-24.10.2010 Słubice – Frankfurt nad Odrą

 

W dniach 22-24 października 2010 zapraszamy do udziały w Festiwalu Nowej Sztuki – lAbiRynT. Oficjalne rozpoczęcie: Galeria OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury 22.10.2010 godz. 16.00. W Collegium Polonicum będzie można obejrzeć kilka festiwalowych wystaw oraz wziąć udział w wykładach.

Wszystkie festiwalowe atrakcje: wystawy, prezentacje, wykłady są bezpłatne.

 

Pomysłodawcą i głównym kuratorem Festiwalu jest Jerzy Olek, a początki Festiwalu sięgają 1998. Hasło przewodnie tegorocznej edycji, zgodnie z którym formułował się festiwalowy program, brzmi: OKNO w labiryncie – otwartość widzenia. Współkuratorem Festiwalu jest Anna Panek-Kusz.

 

Zaproponowana formuła festiwalu oparta jest na trzydniowym cyklu imprez, od piątku (22.10.2010) do niedzieli (24.10.2010), na który składają się ekspozycje, pokazy, performance, seminaria, wykłady oraz spotkania z artystami. Kilkudziesięciu twórców, dziesiątki wystaw na terenie Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Większości prezentacji towarzyszy fotografia i multimedia, ale znaleźć tu można również instalacje, grafikę czy też techniki własne. Do udziału w festiwalu zaproszono autorów z Polski, Niemiec, Czech, Francji, Włoch, Rumunii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych i Japonii, prezentując prace wybitnych indywidualności i interesujących debiutantów.

 

lAbiRynT to dla wielu rodzaj intelektualno-artystycznej inicjacji pozwalającej szukać i odnajdywać w gąszczu korytarzy i zaułków współczesnej sztuki własnej świadomości artystycznej. lAbiRynT staje się środkiem do osiągnięcia celu, możliwością, wyzwaniem, a nie przeszkodą. Przejście lAbiRynTu, dotarcie do celu nie jest proste, pamiętajmy jednak, że błądzenie również może być nauką, trzeba tylko otworzyć umysł, nie negować, lecz próbować ogarnąć, zrozumieć, poznać, dając się porwać  tej przygodzie.

 

Informacji udziela:

Anna Panek-Kusz

galeria okno@smok.slubice.pl

www.labirynt.slubice.eu