Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 30

Polsko-niemiecka konferencja z okazji

20-tej rocznicy podpisania polsko-niemieckiego traktatu granicznego,

40-tej rocznicy układu PRL-RFN i

60-tej rocznicy układu zgorzeleckiego.

"Granica na Odrze i Nysie: od podziałów do integracji"

 

Z okazji przypadających w 2010 roku istotnych dla stosunków polsko-niemieckich rocznic bilateralnych traktatów granicznych Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą we współpracy z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza do udziału w polsko-niemieckiej konferencji „Granica na Odrze i Nysie: od podziałów do integracji“. Temat konferencji pozwala formułować pytania dotyczące zmian zachodzących na wspólnej granicy oraz obecnych i przyszłych możliwości kształtowania stosunków polsko-niemieckich.

 

Konferencja rozpocznie się we wtorek, 02 listopada 2010 o godz. 18.15 w dużej auli Collegium Polonicum spotkaniem byłych ministrów spraw zagranicznych RP i RFN: prof. Władysława Bartoszewskiego i dr. Hans-Dietricha Genschera. Urzędujący ministrowie: Radosław Sikorski i dr. Guido Westerwelle wystąpią na zakończenie konferencji, w środę, 03 listopada o godz. 16.30 w sali Audimax Uniwersytetu Europejskiego Viadrina.

 

Wszystkich zainteresowanych: mieszkańców regionu przygranicznego jaki i przedstawicieli nauki, polityki, kultury serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji

 

Prosimy o zgłoszenia udziału w konferencji do dnia 28 października 2010 – formularz jest dostępny na stronie www pod adresem:

http://www.euv-frankfurt-o.de/pl/struktur/zse/pressestelle/aktuelles/Konferenzen_und_Tagungen/de-pl-konferenz/index.html

lub faksem podając: imię, nazwisko, datę urodzenia, e-mail i adres na numer faksu: +49 335 5534-4600.

 

Program konferencji znajdą Państwo pod tym samym linkiem.

 

Informacja dla wszystkich redakcji: otrzymają Państwo jeszcze jedną informację prasową zawierającą program i szczegółowy przebieg konferencji i spotkań.

 

Informacji udziela:

Collegium Polonicum

Public Relations

ul. Kościuszki 1

69-100 Słubice

tel.: 095/ 7592 412

fax: 095/ 7592 409

e-mail: press.cp@euv-frankfurt-o.de

www.cp.edu.pl