Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 32

Europejski Festiwal Muzyki Autorskiej

transVOCALE

w Collegium Polonicum

 

Już 18 listopada rozpoczyna sie Europejski Festiwal Muzyki Autorskiej transVocale, który jest organizowany jest przez wiele instytucji kulturalnych ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Podczas trwania festiwalu w dniach 18-20.11.2010 zaplanowano 18 koncertów, które odbędą się po obu stronach Odry, a w samym Collegium Polonicum aż 8 z nich.

 

Bilety na Festiwal transVocale można nabyć w tymczasowym biurze Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury w budynku biblioteki Collegium Polonicum. Karnet obejmujący wejście na wszystkie koncerty można nabyć w cenie 100 PLN, natomiast bilet dzienny można zakupić w cenie 45 PLN.

 

W pierwszym dniu Festiwalu w dużej auli Collegium Polonicum odbędzie się uroczyste otwarcie Festiwalu oraz wręczenie nagród transVOCALE 2010. Imprezę uświetnią koncerty wykonawców takich jak: „Dziuks Kϋche” i „Pustki.” Tego dnia będzie można posłuchać także nowej aranżacji znanych utworów Chopina, ponownie odświeżonych przez projekt Chopin Song Book.

 

W piątek, 19 listopada w Collegium Polonicum będzie można wysłuchać recitalu Janusza Radka, który zaprezentuje utwory z programów „Dom za miastem”, Dziękuję za miłość”, „Serwus madonna” i „dziwny jest ten świat” – opowieść Niemenem. Tego dnia w auli Collegium Polonicum wystąpi grupa Mikromusic bazująca na muzyce jazz, trip hop, funky, a nawet elementach muzyki ludowej. 

 

Tego samego dnia w sali kameralnej Collegium Polonicum rozbrzmiewać będą dźwięki fortepianu, przy który zasiądzie Karol Schmidt, natomiast pieśni Chopina przypomni Bogumiła Tarasiewicz.

 

Sobotnie koncerty zamykające festiwal transVOCALE zaczną sie od występu dobrze wszystkim znanej Alicji Majewskiej – ikony polskiej estrady. Następnie po raz kolejny bedzie można spotkać się z twórczościa Fryderyka Chopina. Folkową odsłonę mazurków zapewni trio Jakub Kotowski, Grzegorz Łukasiewicz oraz Magda Jabłońska Zembik. W auli Collegium Polonicum występ znana duńska multiinstrumentalistka i wokalistka Karen Duelund Mortensen.

 

Więcej informacji oraz szczegółowy można znaleźć na stronie festiwalu: www.transvocale.eu

Serdecznie zapraszamy!

 

Informacji udziela:

Collegium Polonicum
Public Relations
ul. Kościuszki 1
69-100 Słubice
tel.: 095/ 7592 412
fax: 095/ 7592 409
e-mail: press.cp@euv-frankfurt-o.de
www.cp.edu.pl