Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 12

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 4. Letniej Szkole SEMS, która odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia 2011 w Collegium Polonicum w Słubicach „Energia ze źródeł odnawialnych, efektywność energetyczna”. Tematem warsztatów są: podstawy, przykłady dobrych praktyk, projekty modelowe, wiedza podstawowa i przykłady zastosowań. Warsztaty przeznaczone są dla uczniów, studentów, osób rozpoczynających karierę zawodową lub w branży energetycznej oraz dla samorządowców szczebla gminnego, powiatowego i regionalnego.

Wzrost znaczenia energii ze źródeł odnawialnych i efektywności energetycznej odciśnie wyraźny ślad na naszej przyszłości i spowoduje daleko idą-ce zmiany. Wytwarzanie prądu musi zostać całkowicie parte o metody regeneratywne, cała substancja budowlana odpowiednio docieplona, a środki transportu przestawione na energię z odnawialnych źródeł.

Intencją 4. Letniej Szkoly SEMS jest przybliżenie tej problematyki i zilustrowanie jej praktycznymi przykładami. Proponujemy studentom, uczniom i nauczycielom, osobom startującym w życie zawodowe jak również przedstawicielom Samorządów możliwość uzyskania z pierwszej ręki podstawowych informacji opartych na praktyce, wprowadzających w tą tematykę.

Zachęcamy do wzięcia udziału w 4. Letniej Szkole SEMS w celu przyswojenia sobie aktualnej wiedzy o odnawialnych źródłach energii i efektywności energetycznej.

Więcej informacji znajdą Państwo w załączonej ulotce i plakacie.

 

Z pozdrowieniami

Ewa Bielewicz-Polakowska
Public Relations
Collegium Polonicum
ul. Kościuszki 1
69-100 Słubice
Tel. 95/ 7592 412
Fax 95/ 7592 409
www.cp.edu.pl