Banner Collegium Polonicum

Inauguracja roku akademickiego 2011/2012

XIV Inauguracja Roku Akademickiego 2011/2012 w Collegium Polonicum

 

W piątek, 14 października 2011 w dużej auli Collegium Polonicum o godzinie 12:00, odbędzie się po raz 14 inauguracja roku akademickiego. Inauguracja rozpocznie się przemówieniem Rektora UAM prof. dr hab. Bronisława Marciniaka i mową powitalną Prezydenta Uniwersytetu Europejskiego Viadrina dr. Guntera Pleugera. Wykład inauguracyjny pt „Wolność a rozwój współczesnych społeczeństw” wygłosi prof. dr hab. Waldemar Ratajczak.

W takcie uroczystości przedstawiciele kierunków studiów zostaną uroczyście immatrykulowanie oraz zostaną im wręczone pamiątkowe listy immatrykulacyjne.

Podczas inauguracji roku akademickiego 2011/2012 powitamy także studentów dwóch nowych kierunków studiów: Filologii, specjalność filologia germańska (studia I stopnia) oraz Kulturoznawstwa. specjalność: komunikacja międzykulturowa (studia II stopnia). Oba z tych kierunków to kolejne prowadzone wspólnie przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą w Collegium Polonicum w Słubicach. Absolwenci tych wspólnych kierunków otrzymają dwa dyplomy – polski i niemiecki.

Z nowym rokiem akademickim część studentów pożegna się również z zielonymi indeksami – trzy wydziały Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przeszły na elektroniczne system i w związku z tym studenci I roku politologii w Collegium Polonicum nie otrzymają już tradycyjnych indeksów. Cała ich historia studiów będzie się znajdowała w systemie elektronicznym, do którego studenci mają dostęp non-stop online, w systemie mogą również sprawdzać wyniki egzaminów.

W uroczystości wezmą udział władze obu partnerskich uczelni Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina. Na inaugurację zaproszeni zostali między innymi: przedstawiciele ambasady RP w Berlinie, władze miasta Słubice oraz Frankfurtu nad Odrą.

W Collegium Polonicum na 13 kierunkach studiuje obecnie ponad 1600 studentów (ponad 200 na pierwszym roku, w tym ponad 25% to obcokrajowcy). Bardzo dużą popularnością cieszyły się kierunki: Filologia, specjalność filologia germańska oraz Filologia, specjalność filologia Polska jako obca. W tym roku naukę na tym kierunku podejmą studenci z Białorusi, Rosji, Ukrainy, Kazachstanu, Węgier i Niemiec.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystości!

Informacji udziela:

Collegium Polonicum

Public Relations

ul. Kościuszki 1

69-100 Słubice

tel.: 095/ 7592 412

fax: 095/ 7592 409

e-mail: press.cp@euv-frankfurt-o.de

www.cp.edu.pl