Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 21

lAbiRynT – Festiwal Nowej Sztuki –  21- 23. 10. 2011

lAbiRynT – to trzydniowy międzynarodowy festiwal trwający od piątku do niedzieli (21–23.10.2011). Składa się z wystaw, przedstawień, seminariów, wykładów i spotkań z wieloma artystami. Większości prezentacji towarzyszyć będzie fotografia i multimedia, ale także instalacje, malarstwo, akcje i inne formy wyrazu. Zaproszono artystów z Polski, Niemiec, Czech, Włoch, Rumunii, Francji, Finlandii, Stanów Zjednoczonych, Japonii i Iranu. Zaprezentują się również fotografowie z okolic Słubic i Frankfurtu nad Odrą, którzy od maja kształcą się i zdobywają doświadczenie w „Akademii Fotografii i Multimediow – lAbiRynT” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Słubfurt i galerię OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

 

Ideą festiwalu jest promocja sztuki i nauka odbioru różnych form artystycznego przekazu, umożliwienie konfrontacji zarówno osobom rozpoczynającym swoją przygodę ze sztuką, jak i tych, którzy mają już spory dorobek artystyczny. Możliwość wymiany poglądów, doświadczeń, wykłady, prelekcje, wystawy będą niewątpliwie kwintesencją festiwalu dla aktywnych, zaangażowanych w sztukę twórców.

 

„ŚWIAT W ODBICIU” – to hasło przewodnie, które niczym nić Ariadny systematyzuje lAbiRynT, wskazując kierunek i koncepcję tematyczną wyznaczoną przez kuratorów. Wszystko odbywa się w formie trzydniowego spaceru przez Słubice i Frankfurt nad Odrą. Miejsca wystaw w Słubicach to: Galeria OKNO, Galeria Mała – Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, Collegium Polonicum, a w Frankfurcie nad Odrą kościół Friedenskirche oraz pomieszczenia pofabryczne na terenie „Gerstenberger Höfe”, w tym pomieszczenia dawnej kawiarni „La Frosch”, „Theater des Lachens“, pracownia artysty Daniel Sandke i inne pomieszczenia.

 

Głównymi organizatorami festiwalu są Powiat Słubicki, Słubicki Miejski Ośrodek Kultury SMOK ze swoją Galerią OKNO i dyrektorem festiwalu, Panią Anna Panek-Kusz oraz Stowarzyszenie Słubfurt w osobie Michaela Kurzwellego i Klaudii Tröger

 

Głównym kuratorem i założycielem festiwalu jest Pan Prof. Jerzy Olek, profesor fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, aktywny artysta i krytyk sztuki.

 

Informacji udziela:

Collegium Polonicum
Public Relations
ul. Kościuszki 1
69-100 Słubice
tel.: 095/ 7592 412
fax: 095/ 7592 409
e-mail: press.cp@euv-frankfurt-o.de
www.cp.edu.pl