Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 28

Wystawa fotograficzna "Frankfurckie déjà-vu” w Collegium Polonicum

W dniach 06 grudnia 2011 – 31 stycznia 2012 zapraszamy serdecznie do odwiedzenia wystawy fotograficznej „Frankfurckie déjà-vu“, która znajduje się w foyer na 1. piętrze w Collegium Polonicum. Wystawa przedstawia prace fotografów należących do grupy fotograficznej Fokus Frankfurt: pani dr G. Kissinger/Lebus, pani C. Winkler/Frankfurt nad Odrą, dr W. Stachlewski/Słubice (gościnnie) i Ralf Dylanski/Frankfurt nad Odrą.

Fotografowie postawili sobie za cel, aby poprzez swoją perspektywę na miasto, nadać zdjęciom specyficzny charakter. Oznacza to, że zwiedzający znają ukazane budynki, lecz poprzez perspektywę fotografa powstaje całkiem nowe, inne spojrzenie na fotografowane obiekty.

Grupa fotograficzna Fokus Frankfurt działa od początku 2008 roku i miała już liczne wystawy we Frankfurcie nad Odrą i w regionie.

Wystawa ta była już prezentowana przez sześć tygodni we wrześniu tego roku we frankfurckim ratuszu. W wystawie „Frankfurckie déjà-vu“ wziął gościnnie udział fotograf ze Słubic, pan Wiesław Stachlewski i dlatego też narodził się pomysł, aby zaprezentować ją również po drugiej stronie Odry, w Słubicach.

 

Informacji udziela:
Collegium Polonicum
Public Relations
ul. Kościuszki 1
69-100 Słubice
tel.: 095/ 7592 412
fax: 095/ 7592 409
e-mail: press.cp@euv-frankfurt-o.de
www.cp.edu.pl