Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 3

INFORMACJA PRASOWA 3/2012
z dnia 8 lutego 2012

 

Wystawa fotograficzna „Mały portret Afryki”

W dniach 10 lutego – 13 kwietnia zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej „Mały portret Afryki”. Wystawa to zbiór fotografii z podróży do Angoli, Namibii, Zimbabwe, Kenii i Etiopii. Jest hołdem dla ludzi, których autorka spotkała i sfotografowała w czasie swoich podróży, szczególnie dla dzieci Afryki, nad których losem trudno przejść obojętnie. Wszystkie dzieci, niezależnie od kraju w jakim żyją, środowiska w którym dorastają mają jednakowe potrzeby i w podobny sposób wyrażają swoje uczucia i emocje. Jednak ich los, a także spontaniczność i naturalność czyni je niezwykle różnorodnymi i niewątpliwie wartymi szczególnej uwagi, skupienia i utrwalenia.

Dorota Łajło w swych fotografiach skupiła się na zwyczajnym człowieku, uwikłanym w codzienność, a jednak stanowiącym nieodgadnioną tajemnicę, bogactwo i różnorodności świata.

Wystawa znajduje się w holu na I piętrze w budynku Collegium Polonicum.

Dorota Łajło - Podróżnik, poetka, nauczyciel, pedagog.

Od kilku lat pasjonuje się fotografią reportażową i portretem reporterskim. Pisze artykuły i reportaże z podróży. Interesuje się kulturą plemion Afryki. Wydała własny tom poezji. Swoje wiersze publikowała także wraz z innymi twórcami. Autorka wielu fotograficznych wystaw na terenie całego kraju. Jej dorobek pisarsko-fotograficzny można oglądać min. na prowadzonej przez nią stronie internetowej www.mojaafryka.com

dorota laljo foto ©Dorota Łajło

 

Informacji udziela:

Collegium Polonicum
Public Relations
ul. Kościuszki 1
69-100 Słubice
Tel.: 95/ 7592 412
Fax: 95/ 7592 409
e-mail: press.cp@europa-uni.de
www.cp.edu.pl