Banner Collegium Polonicum

Koncerty po obu stronach Odry - w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą

Koncerty po obu stronach Odry - w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą

 

Koncert polsko-niemieckiego Bigbandu z Frankfurtu nad Odrą i słubickiego chóru Adoramus w dniu 16 marca 2012.r, o godzinie 19.00 w Collegium Polonicum, inauguracją projektu „Koncerty szkolne po obu stronach Odry”.

W najbliższy piątek, 16 marca br. o godz. 19:00, w auli Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się koncert inaugurujący cykl koncertów szkolnych w gimnazjach Frankfurtu nad Odrą, Słubic i Gorzowa. Koncert adresowany jest przede wszystkim do uczniów słubickich i frankfurckich gimnazjów, studentów Uniwersytetu Europejskiego Viadrina i Collegium Polonicum oraz do zainteresowanych mieszkańców Euroregionu. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Koncerty te mają być przyjemnym uzupełnieniem szkolnego programu oraz wspierać spotkania młodzieży polskiej i niemieckiej w obszarze muzycznej edukacji, są też przykładem transgranicznej współpracy.

Obok artystycznych przeżyć słuchacze będą mieć możliwość współdziałania, rozbudzenia nowych muzycznych zainteresowań oraz nawiązania nowych kontaktów.

Występ Bigbandu jest też okazją do poznania i wypróbowania nowych instrumentów, a dwujęzyczna moderacja w stylu młodzieżowym naświetla wszystkie rodzaje historii muzyki.

Muzycy w zabawny sposób zabiorą słuchaczy w podróż do krainy swingu lat 40-ych i  60-ych ubiegłego stulecia, jazzu, dixielandu, bluesa, rocka i popu, muzyki filmowej oraz śpiewu chóralnego.

 

Projekt ten został przygotowany przez miasto Frankfurt n. Odrą / Biuro d/s kontaktów z zagranicą wspólnie z Bigbandem i chórem Adoramus. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (województwo lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Pro Europa Viadrina”.

 

Już w październiku 2011r. w Ośnie odbył się kilkudniowy warsztat polsko-niemieckiego Bigbandu i chóru Adoramus, a kolejne próby oraz próba generalna w szkole muzycznej w Słubicach.

 

Pod hasłem „Droga jest celem” partnerzy projektu chcieliby przyczynić się do dalszego rozwoju współżycia kulturalnego i społecznego w Euroregionie.

 

Rozpoczęcie: godzina 19.00

Wstęp wolny!

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Terminy koncertów szkolnych:

 

Dzień, miejsce

 

16.03.2012, Slubice, Collegium Polonicum

23.03.2012, Frankfurt (Oder), Städtisches Gymnasium I

20.04.2012, Międzyrzecz, Ośrodek Kultury

04.05.2012, Frankfurt (Oder), Gauß Gymnasium, Aula

Gorzów

01.06.2012, Frankfurt (Oder), Europa Universität Viadrina, Audimax,

 

adoramus-01 ©CP

adoramus-02 ©CP

adoramus-03 ©CP