Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 7

Collegium Polonicum coraz bardziej przyjazne rodzinie

UAM, Collegium Polonicum w Słubicach rok temu przyłączyło się do inicjatywy Uniwersytetu Europejskiego Viadrina „Familiengerechte hochschule” („Uczelnia wyższa przyjazna rodzinie”) i we współpracy z Viadriną oraz korzystając z jej doświadczeń podjęło szereg działań polegających na zwiększeniu atrakcyjności uczelni wśród rodzin i uczynienia Collegium Polonicum przyjaznym rodzinie. I tak w biurach spraw studenckich powstały kąciki dla dzieci: stolik i krzesełka z zabawkami, przy którym pociecha studenta czy studentki może się pobawić, a student wyjaśnić swoje sprawy. W toaletach – zarówno w damskich jak i męskich – znalazły się przewijaki. W stołówce uczelni utworzono kącika zabaw dla dzieci.

Kolejnym działanie, które przeprowadziła uczelnia jest utworzenie sali zabaw. W Uniwersytecie Europejskim Viadrina istnieje już taki pokój i doskonale się sprawdza – np. student może skorzystać z komputera, a dziecko w tym czasie spędza czas na zabawie, a niemowlę śpi w łóżeczku. Serdecznie zapraszamy wszystkim zainteresowanych, a w szczególności pracowników i studentów na otwarcie sali zabaw dla dzieci, które odbędzie się w środę, 25 kwietnia br. o godz. 14:30. Sala zabaw znajduje się w przyjemnym miejscu przy kąciku z akwariami. Utworzenie Sali zabaw było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Uniwersytetu Europejskiego Viadrina.

Poprzez te działania Collegium Polonicum chce wzmocnić swoją atrakcyjność dla studentów i wykładowców oraz pozostałych pracowników i pragnie wesprzeć studentów mających własną rodzinę, aby umożliwić im ukończenie studiów i zapobiec przerwaniu studiów z powodu ich sytuacji rodzinnej. Natomiast pracownikom zaoferować warunki pracy, nauczania i badań biorąc pod uwagę ich osobistą sytuacją rodzinną.

 

Informacji udziela:

Collegium Polonicum
Public Relations
ul. Kościuszki 1
69-100 Słubice
Tel. 95 7592 412
Fax 95 7592 409
press.cp@cp.edu.pl
www.cp.edu.pl