Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 10

ZAPRASZAMY na

Wystawę Niemieckiego Instytutu Kultury Polskiej i Fundacji Roberta Boscha
Nagroda im. Karla Dedeciusa dla tłumaczy polskich i niemieckich
Collegium Polonicum
24.05 - 31.07.2012

oraz

Wykład prof. Marka Harmana:
Kafka Übersetzen: Nur Blendwerk?
Collegium Polonicum
24.05.2012

 

We czwartek, 24 maja br. o godz. 15.00 zapraszamy Państwa na otwarcie ekspozycji przygotowanej przez Niemiecki Instytut Kultury Polskiej i Fundację Roberta Boscha, zatytułowanej Nagroda im. Karla Dedeciusa dla tłumaczy polskich i niemieckich.

Fundacja Roberta Boscha we współpracy z Niemieckim Instytutem Kultury Polskiej w Darmstadcie wyróżnia wybitnych tłumaczy polskich i niemieckich Nagrodą im. Karla Dedeciusa od 2002 roku. Co dwa lata niemiecko-polskie jury pod honorowym przewodnictwem Karla Dedeciusa wyróżnia laureatki i laureatów za osiągnięcia translatorskie nagrodą wysokości 10.000 euro. Uroczystość jej wręczenia odbywa się na przemian w Darmstadcie i w Krakowie.

Instalacja prezentuje dotychczas nagrodzone osoby, Karla Dedeciusa oraz ideę samego wyróżnienia. Uroczystość otwarcia odbędzie się w holu głównym Collegium Polonicum.

Jednocześnie zapraszamy na imprezę towarzyszącą wystawie:
wykład Kafka Übersetzen: Nur Blendwerk? , który prof. dr Mark Harman wygłosi tego samego dnia o godz. 16.00 w sali nr 20 CP. Mark Harman jest profesorem germanistyki i anglistyki w Elisabethtown College w Pensylwanii (USA), wydawcą literatury niemieckiej oraz znanym tłumaczem m.in. F. Kafki, H. Hessego, R. Walsera na język angielski.