Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 10

euronalia 2013_180 ©cp
Przyszedł czas na studenckie święto w Słubicach zwane EUROnaliami. Przez trzy dni miejscowi studenci będą bawić się i integrować z okolicznymi mieszkańcami. Organizatorzy imprezy, Rada Samorządu Studentów Collegium Polonicum w Słubicach, przygotowali wiele atrakcji dla osób, które w dniach 14-16 maja będą chciały świętować razem ze studentami podczas festiwalu muzycznego.

Pierwszy dzień, a w zasadzie wieczór, odbędzie się pod hasłem „Wielkie Otwarcie EUROnaliów!”. W tym roku, przy współpracy z niemieckim Samorządem Studenckim AStA, impreza będzie miała miejsce w klubie KAMEA we Frankfurcie nad Odrą. Wstęp: 3 euro w przedsprzedaży / 5 euro w dniu imprezy – bilety będzie można kupić u Barbary Wojdyło (tel. 509612065)

Mnóstwo atrakcji będzie czekać na nas w środę 15 maja. O godzinie 16:00 wyruszamy spod Collegium Polonicum na Osiedle Akademickie w „Pochodzie EUROnaliowym”. Serdecznie wszystkich zapraszamy. W godzinach popołudniowych czeka nas kolejna część studenckiego święta – „Wielkie Grillowanie” połączone z „Dniem Mieszkańca”. Emocji nie powinno zabraknąć w Międzygalaktycznej Bitwie Akademików, w której poznamy najlepszy akademik znajdujący się na osiedlu studenckim. W tym samym czasie i miejscu odbywać się będzie wspomniane wcześniej „Wielkie Grillowanie”, które będzie w tym roku obsadzone znanymi dj-ami. Przy dźwiękach klubowej muzyki, studenci i mieszkańcy miasta będą mieli możliwość skonsumowania specjałów z grilla. W tegorocznej edycji festiwalu muzycznego EUROnaliów będziemy gościć takich dj-ów jak: AM (Poznań), Maller (Hrodna) BY, Daniel Stetting (Nitodrum rec /Canalia /Szczecin).

Trzeciego dnia EUROnaliów zostajemy w miasteczku akademickim. Na dobry początek czeka nas kilka pokazów tanecznych, nie zabraknie miejscowej grupy tanecznej, Life Style Crew. Na osiedlu akademickim będziemy gościć także strażaków, którzy zaprezentują wszystkim obecnym swoje możliwości. W tym roku postawiliśmy na młode zespoły wchodzące na rynek muzyczny. Wystąpią tacy artyści, jak: Freshigh, Netka, JoyRide, FairyTaleShow, a gwiazdą wieczoru będzie Kumka Olik.

Zabawa w Słubicach zapowiada się niezwykle ciekawa. Będzie to szansa na integrację miejscowych studentów z mieszkańcami miasta i okolic. Zapraszamy serdecznie wszystkich w dniach 14-16 maja do Słubic, pogoda musi dopisać. Bawcie się wspólnie z nami!

Linki do wydarzenia:

www.euronalia.pl

https://www.facebook.com/EuronaliaSlubice

https://www.facebook.com/events/584159331606382

Rada Samorządu Studentów Collegium Polonicum w Słubicach

Plakat [jpg]