Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 18

ulice-miasta-i-my ©Dorota Łajło

Wernisaż wystawy fotograficznej "Ulice miasta i my"

W środę, 16 października br. o godz. 15:00 zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na wernisaż wystawy fotograficznej „Ulice miasta i my”. Wystawa składa się z kilkudziesięciu najnowszych prac pani Doroty Łajło i jest zapisem podróży autorki po Europie i Polsce.

Fotografie "Ulice miasta i my" powstały pod wpływem wnikliwej obserwacji i fascynacji sposobem, w jaki człowiek wpływa na miejsce, w którym żyje i jak to miejsce determinuje jego życie. To trzecia wystawa prac rzepinianki, którą prezentuje Collegium Polonicum w Słubicach. Poprzednio gościła tutaj z wystawami "Twarze Afryki" i "Mały portret Afryki", będącymi zapisami jej podróży po Czarnym Lądzie.

Wystawę można oglądać w foyer przed dużą aulą w budynku Collegium Polonicum do 25 listopada br.

Dorota Łajło - mieszkanka Rzepina, pedagog, wychowawca dzieci i młodzieży. Od kilku lat pasjonuje się fotografią reportażową i portretem reporterskim. Autorka wielu fotograficznych wystaw na terenie całego kraju. Laureatka nagrody głównej wystawy FotoGlob na X Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów KOLOSY w Gdyni w 2008 r. W roku 2013 zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym Empiku 2013. W tym roku zajęła też pierwsze miejsce w Wyjątkowym Konkursie Fotograficznym organizowanego przez  National Geographic Channel i Cyfrowy Polsat. Fotografia jest dla niej nieustającą pasją i inspiracją. Od jakiegoś czasu interesuje się także i uprawia fotografię mobilną, dającą możliwość spontanicznego fotografowania i prezentowania fotografii w urządzeniach mobilnych. W każdej chwili, w dowolnym miejscu z fotograficznym zacięciem interpretuje rzeczywistość. Niemal we wszystkich swoich fotografiach skupia się na ludziach, którzy stanowią nieodgadnioną tajemnicę, odzwierciedlają bogactwo i różnorodność świata. Jej dorobek artystyczny dostępny jest na prowadzonej przez nią stronie internetowej www.mojaafryka.com, a także w aplikacji mobilnej http://instagram.com/dorotella2 oraz http://plfoto.com/144224/autor.html

"Fotografia to sposób wyrażania świata i dostrzegania jego istoty, jaką jest piękno, uczucia i emocje. Fotografia to magia, pasja i sens działania, które ma moc czynienia  życia nieprzemijalnym”. – mówi Dorota Łajło.