Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 26

targi plakat2 ©CP
UAM Collegium Polonicum w Słubicach oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Gorzowie Wlkp. /Młodzieżowe Centrum Kariery w Słubicach serdecznie zapraszają na Targi Edukacji i Pracy pt.: „EDUKACJA-PRACA-KARIERA”. Targi odbędą się w czwartek, 14 listopada br. w godz. 9:00-14:00 w budynku Collegium Polonicum w Słubicach, ul. Kościuszki 1 w godz. od 9:00 do 14:00 i są kontynuacją ubiegłorocznej imprezy, która cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród młodzieży z naszego regionu.

Adresatem Targów jest młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna wybierająca swoją dalszą drogę edukacji oraz studenci, absolwenci planujący dalsze kształcenie czy wchodzący na rynek pracy, młodzież bezrobotna i poszukująca pracy oraz wszyscy zainteresowani planowaniem swojej edukacji oraz kariery zawodowej.

W trakcie targów zwiedzający będą mieli okazję bezpośredniego spotkania z przedstawicielami uczelni wyższych, doradcami zawodowymi oraz przedstawicielami firm.

Udział w targach jest bezpłatny!

Udział w targach potwierdziło ponad 30 wystawców, w tym największe uczelnie wyższe z polsko-niemieckiego pograniczna, zarówno ze strony polskie jak i niemieckiej, pracodawcy z regionu czy firmy szkoleniowe. Swoją ofertę zaprezentują m.in.: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wraz z Collegium Polonicum w Słubicach, Uniwersytet Zielonogórski, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie, Akademia Morska w Szczecinie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, Wyższa Szkoła Policyjna w Oranienburgu, szkoły średnie ze Słubic, Ośna, Kamienia Małego i Starościna, Agencja Pracy we Frankfurcie nad Odrą oraz przedstawiciele pracodawców i firmy szkoleniowe.

Targi są doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną skierowaną do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, do nawiązania kontaktów z potencjalnymi pracodawcami czy znalezienia miejsca praktyk czy stażu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych – uczniów oraz mieszkańców Słubic i regionu do odwiedzenia targów i zapoznania się z ofertą!

plakat [pdf]