Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 27

W dniach 14-15 listopada 2013 roku w Collegium Polonicum oraz w Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą odbędzie się konferencja "Phantom Borders in the Political Behaviour and Electoral Geography in East Central Europe". Trzydziestu naukowców z kilkunastu europejskich ośrodków naukowych zastanawiać będzie się nad granicami fantomowymi – dawnymi granicami państwowymi, które nie istnieją już na mapie Europy, które jednakże nadal pozostały w umysłach mieszkańców dawnych pograniczy i nadal silnie determinują ich zachowania ekonomiczne, kulturowe i wyborcze.

Organizatorami konferencji są: Centre Marc Bloch Berlin (Francusko-Niemieckie Centrum Badań Nauk Społecznych) we współpracy z Viadrina Center B/ORDERS IN MOTION, Uniwersytetem Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, Collegium Polonicum, Université Paris 8 i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Konferencja rozpoczyna się w czwartek, 14 listopada br. o godz. 9:00 w Sali senatu Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, a w piątek jest kontynuowana po stronie polskiej w sali nr 13 w Collegium Polonicum w Słubicach. Językiem konferencji jest język angielski.

W załączeniu znajdą Państwo program i ulotkę konferencji.