Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 30

1 grudnia o godz. 15.00 w dużej auli Collegium Polonicum rozpocznię się Słubicko-Frankfurcka akcja „Aktywny Kalendarz Adwentowy 2013” 

Pod hasłem„Aktywny Kalendarz Adwentowy” od 1 do 24 grudnia codziennie jedna instytucja w Słubicach i we Frankfurcie (O) będzie otwierać swoje drzwi i zapraszać wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w różnorodnych aktywnościach.

Mieszkańcy obu miast mają okazję poznać lub zwiedzić instytucje z obszaru kulturalnego, socjalnego czy też handlu i zapomnieć - choć na krótką chwilę - o przed świątecznym pędzie. Inicjatywa, która już od kilku lat była realizowana tylko we Frankfurcie w tym roku po raz drugi będzie przeprowadzana we współpracy z różnymi instytucjami ze Słubic, ku wielkiej radości organizatorów. W tym roku zarówno pierwsze jak i ostatnie spotkanie odbędzie się w Słubicach. 1 grudnia w budynku Collegium Polonicum przy udziale Polsko-Niemieckiej Orkiersty Młodzieżowej z Frankfurtu odbędzie się uroczyste otwarcie inicjatywy „Aktywnego Kalendarza Adwentowego 2013” wraz z prezentacją pozostałych 23 spotkań. A 24 grudnia zaplanowana jest uroczysta pasterka w parafii pw. Ducha Świętego, na zakończenie Adwentu i rozpoczęcie Świąt Bożego Narodzenia.

 

Poza tym będą jeszcze inne instytucje ze Słubic otwierały swoje „drzwi”. W Szkole Muzycznej będzie można oglądnąć przedstawienie teatralno – muzyczne. Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza do wspólnej zabawy w tworzenie kartek świątecznych. Katolickie Centrum Studenckie będzie świętowało w ramach Aktywnego Kalendarza Adwentowego jubileusz 100-lecia polsko-niemieckiej historii, która odegrała się w budynku dzisiejszego Duszpasterstwa Akademickiego „Parakletos”. Biblioteka Publiczna MiG Słubice zaprasza do udziału w „Warsztatach świątecznych bez granic”, w czasie których będą wspólnie wykonane ozdoby świąteczne i ozdabiane pierniki. Na krótko przed świętami zaprasza Słubicki Miejski Ośrodek Kultury na na koncert lokalnych artystów „Preludium Bożonarodzeniowe“. We Frankfurcie natomiast swoje „drzwi” otwierać będzie między innymi Muzeum Viadriny i Kleista, Studio radiowe rbb, Dom sztuki, Jarmark Bożonarodzeniowy, Stowarzyszenie Teatr w szopie czy też Centrum Handlowe HEP w którym pracownicy centrum wolontariatu i caritas zaproponują nieodpłatne pakowanie prezentów.

Po dwóch stronach rzeki Odry dwujęzyczne osoby powitają gości ze Słubic i Frankfurtu (O).

Udział jest bezpłatny. Aktualne informacje znajdą Państwo również na portalu www.slubice24.pl, który objął patronat medialny.