Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 6

Wystawa fotograficzna „Kadry z kalendarza”

Od 20 lutego br. serdecznie zapraszamy do foyer Collegium, Polonicum, gdzie będzie prezentowana wystawa fotograficzna "Kadry z kalendarza". Wystawa składa się z fotografii z wydanego na ten rok kalendarza, który jest przykładem partnerskiej współpracy miedzy Galerią OKNO w Słubicach a Collegium Polonicum. Autorami fotograficznych ilustracji są:  Julia Śmielewicz, Karina Ksieniewicz, Emilka Kusz, Natalia Janczycka, Paweł Mojsiejewicz, Jakub Chojka, Tomasz Fedyszyn. Instruktor: Anna Panek-Kusz.

Kalendarze z galerii OKNO mają już swoją tradycje wydawane od 2002 roku, ilustrowane fotografiami realizowanymi podczas cotygodniowych spotkań Amatorskiej Komórki Fotografii Artystycznej, do której należą osoby w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania.

Tematyka i forma kalendarzy jest różnorodna były luksografie malowane słońcem, bajki z papieru, fotografia inscenizowana i kreacyjna. Na pewno jest to kalendarz inny niż ten kupowany w sklepach, bo powstaje z pasji, z angażowania, chęci tworzenia.

Tym razem obiektem fotograficznych poszukiwań była architektura Collegium Polonicum, w przestrzeniach której realizowaliśmy temat „gra z geometrią” i „detal w architekturze”.

Fotografie nie prezentują jednak Collegium Polonicum w całej okazałości ale są sugestią, opowieścią o detalu, perspektywie, przestrzeni.

kalendarz_galeria2014.pdf