Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 13

Lektorat Języków Obcych Collegium Polonicum serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w III edycji Drużynowego Turnieju Językowego „Na miejsca, fertig, go".  

Turniej, organizowany w ramach XVII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, odbędzie się w dniu 09 kwietnia 2014r., w godzinach 12.00 – 14.00, w dużej auli Collegium Polonicum.

Celem turnieju jest ukazanie młodzieży, jak olbrzymią satysfakcję i przyjemność mogą oni czerpać z uczenia się języków obcych i posługiwania się nimi.

Pragniemy również pokazać, jak ważne we współczesnym świecie jest pojęcie wielojęzyczności i posługiwanie się językami obcymi .

Warunki uczestnictwa w Turnieju

  • W Turnieju mogą uczestniczyć tylko uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
  • Drużyny powinny liczyć 4 osób (dopingujący uczniowie mile widziani!)
  • Zadania konkursowe będą dotyczyć jednocześnie języka niemieckiego i angielskiego oraz wiedzy o kulturze obu obszarów językowych.
  • Zgłoszenia przyjmowane są do 31.03.2014r.
  • Turniej nie odbędzie się, jeżeli zgłoszą się mniej niż 4 drużyny.
  • Szczegółowy regulamin Turnieju jest dostępny na stronie Lektoratu Języków Obcych Collegium Polonicum: http://www.cp.edu.pl/pl/dla-studenta/centrum_jezykow_obcych/aktualnosci/index.html

Turniej będzie miał formę zabawy językiem. Zadania na poziomie A2/B1 będą formułowane na przemian w języku niemieckim i angielskim, dlatego też w skład każdej drużyny muszą wchodzić zarówno uczniowie posługujący się językiem niemieckim jak i angielskim (wystarczy jednak, że każdy uczestnik będzie się 'specjalizować' w jednym języku). Wszystkie zadania będą wykonywane drużynowo.

Zakres wiedzy o historii, kulturze i realiach będzie obejmował wiadomości ogólne, dotyczące najbardziej znanych faktów.

Na zwycięzców turnieju czekają atrakcyjne nagrody!

Szczegółowych informacji udzielają organizatorki:

Agnieszka Skwarek (skwarek@europa-uni.de) i Astrid Kapler  (kapler@europa-uni.de)