Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 18

Literacki kwiecień w Collegium Polonicum trwa!

W imieniu Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego oraz filologii polskiej jako obcej zapraszamy na kolejne spotkanie autorskie – tym razem z Ziemowitem Szczerkiem.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Collegium Polonicum w środę, 23 kwietnia, o godzinie 17.00.

Spotkanie będzie poświęcone książce „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”, za którą autor otrzymał Paszport „Polityki” („za przewrotną i wspaniale napisaną książkę, która pokazuje, że żadna podróż, a zwłaszcza podróż na Wschód, nie jest niewinna” - z uzasadnienia jury).

Ziemowit Szczerek – absolwent prawa i nauk politycznych, dziennikarz portalu Interia.pl, prowadzi raport dotyczący Europy Środkowej i Wschodniej.

Publikował reportaże i opowiadania m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Nowej Europie Wschodniej”, „Lampie”. W 2010 roku ukazał się wspólny zbiór opowiadań Marcina Kępy i Szczerka pt. „Paczka Radomskich”, który był literackim portretem Radomia. W 2013 roku, oprócz książki „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” wydanej przez Ha!art, nakładem wydawnictwa Znak ukazała się jego alternatywna historia Polski pt. „Rzeczpospolita zwycięska”.

Plakat [jpg]