Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 24

Dzień Europy 2014 w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą

9 maja 2014r. miasta Słubice i Frankfurt nad Odrą będą po raz kolejny świętować Dzień Europy organizując z tej okazji transgraniczne wydarzenie.

Tematami przewodnimi tegorocznej edycji Dnia Europy są 10-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz Wybory do Parlamentu Europejskiego.

Patronat nad Dniem Europy 2014 objęli Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbieta Polak, Wojewoda Lubuski - Jerzy Ostrouch i Premier  Kraju Związkowego Brandenburgii - dr Dietmar Woidke.

Tego dnia w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą odbędzie się blisko 40 wydarzeń przygotowanych przez organizacje i instytucje z Dwumiasta.

Głównym punktem programu Dnia Europy 2014 będzie Symulacja Posiedzenia Parlamentu Europejskiego, w której weźmie udział 100 polskich i niemieckich uczniów.

W programie znajdą się także wykłady, dyskusje z ekspertami, warsztaty plastyczne, informacje o Unii Europejskiej, wspólne gotowanie, gry i zabawy dla najmłodszych i Poetry Slam.

Zapraszamy do wzięcia udziału w słubicko-frankfurckim wydarzeniu.

Polecamy wykłady w Collegium Polonicum:

Godz.10:00 Przekład kulturowy i Unia Europejska

Przekład nie opiera się tylko na samej znajomości języka, lecz również na znajomości kultury, poprzez co wpływa na proces integracji europejskiej.

Wykład Agnieszki Brończyk (w jęz. niem.)

Godz. 10:30 Park kulturowy w Słubicach

Nowe możliwości integracji społeczno-kulturowej miasta podzielonego. Wykład dr Wiesława Skrobota (w jęz. polskim).

http://www.frankfurt-slubice.eu/news,pl,dzien_europy_2014_w_slubicach_i_frankfurcie_nad_odra,162.html

Program [pdf]