Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 26

EUROnalia 2014

Przyszedł czas na studenckie święto w Słubicach zwane EUROnaliami. Przez trzy dni miejscowi studenci będą bawić się i integrować z okolicznymi mieszkańcami. Organizatorzy imprezy, Rada Samorządu Studentów Collegium Polonicum w Słubicach, przygotowali wiele atrakcji dla osób, które w dniach 13-15 maja będą chciały świętować razem ze studentami podczas festiwalu muzycznego.

Pierwszy dzień rozpocznie się „WAMPIRIADĄ” w Klubie Studenckim „Witkacy”, gdzie w godzinach od 08:30–12:00 będzie można oddać krew. Co więcej, pierwsze 10 osób dostanie wejściówkę na wieczorną imprezę! Wieczorem, o 22:00 rozpoczynamy „Wielkie Otwarcie EUROnaliów” w klubie KAMEA we Frankfurcie nad Odrą! Wstęp 3euro w przedsprzedaży, 5 euro w dniu imprezy. Bilety można kupić w Collegium Polonicum we wtorek (13.05) w godz. 09:00 – 12:00.

Mnóstwo atrakcji będzie czekać na nas w środę 14 maja. W godzinach popołudniowych czeka nas kolejna część studenckiego święta – „Wielkie Grillowanie” połączone z „Dniem Mieszkańca”. Emocji nie powinno zabraknąć w Międzygalaktycznej Bitwie Akademików, w której poznamy najlepszy akademik znajdujący się na osiedlu studenckim. W tym samym czasie i miejscu odbywać się będzie wspomniane wcześniej „Wielkie Grillowanie”, na którym odbędzie się koncert GOORALA! Później, przy dźwiękach klubowej muzyki, studenci i mieszkańcy miasta będą mieli możliwość skonsumowania specjałów z grilla. W tegorocznej edycji festiwalu muzycznego EUROnaliów będziemy gościć takich dj-ów jak: Dj AM (Poznań), Dj Simon Sett (Słubice, Prosety), Dj Teem (Słubice, Prosety) oraz Dj mAd.

Trzeciego dnia EUROnaliów zostajemy w miasteczku akademickim. Na dobry początek czeka nas kilka pokazów tanecznych (wystąpi EljotCrew). Na osiedlu akademickim będziemy gościć także strażaków, którzy zaprezentują wszystkim obecnym swoje możliwości. Oprócz tego, odbędzie się również pokaz Zumby, wraz z krótkimi warsztatami, a także pokaz beatboxerów ze Szczecina – wystąpi duet pod nazwą PowerPlumkerzz. Nie obejdzie się oczywiście bez koncertów! W tym roku zagrają: Bad Salvatore, The Dumplings, RDK/EXPE oraz ZEUS!

Zabawa w Słubicach zapowiada się niezwykle ciekawa. Będzie to szansa na integrację miejscowych studentów z mieszkańcami miasta i okolic, a także wygranie wspaniałych nagród ufundowanych przez tegorocznych Sponsorów m.in. zestawy e-papierosów firmy DROYP. Zapraszamy serdecznie wszystkich w dniach 13-15 maja do Słubic, pogoda musi dopisać. Bawcie się wspólnie z nami!

Patronat honorowy nad imprezą objęło miasto Słubice.

Linki do wydarzenia:
www.euronalia.pl
https://www.facebook.com/EuronaliaSlubice
Spot: https://www.youtube.com/watch?v=RyEgXzX4f0I&feature=youtu.be

Rada Samorządu Studentów Collegium Polonicum w Słubicach
Collegium Polonicum  UAM
ul. Kościuszki 1, 69-100 Słubice
samorzadcp@gmail.com

Plakat [jpg]