Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 31

W dniach 29 czerwca - 2 lipca br. w Collegium Polonicum w Słubicach oraz w Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą odbędzie się XXIII Konferencję Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich PRom „Uczelnia polska – uczelnią międzynarodową: jak budować wizerunek na rynkach zagranicznych".

W konferencji weźmie udział ponad 100 uczestników – rzeczników prasowych, pracowników biur promocji, działów rekrutacji i marketingu polskich uczelni wyższych.

 

Tematem XXIII konferencji są nowoczesne techniki oraz metody służące budowie i wzmacnianiu szans na podjęcie międzynarodowej współpracy w obszarze rekrutacji studentów zagranicznych, uczestnictwo w istniejących programach i projektach, jak również aspekt budowy marki uczelni polskich jako uczelni międzynarodowych.

 

W programie znajdują się warsztaty poświęcone najlepszym praktykom, które stosowane są przez polskie uczelnie na gruncie współpracy międzynarodowej oraz sposoby wykorzystania mechanizmów i narzędzi public relations oraz mediów do budowy globalnej marki uczelni. Istotnym elementem konferencji będą także ćwiczenia służące rozwijaniu kluczowych umiejętności, niezbędnych do szerokiego zainteresowania zagranicznych kandydatów możliwością podjęcia studiów w Polsce.

 

Organizatorami konferencji są Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich PRom, UAM Collegium Polonicum  oraz Uniwersytet Europejski Viadrina.

 

Uroczyste otwarcie konferencji odbędzie się w poniedziałek, 30 czerwca br. o godz. 10:00 w dużej auli Collegium Polonicum w Słubicach.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Stowarzyszenia PRom: www.prom.edu.pl