Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 34

Stowarzyszenie “My Life – erzählte Zeitgeschichte” świętuje swoje 10-lecie.

W czwartek, 4 września br. w małej auli Collegium Polonicum o godz. 16:00 przewodniczący Stowarzyszenia, dr Krzysztof Wojciechowski wspólnie z burmistrzami Frankfurtu nad Odrą i Słubic otworzy uroczystość.

Następnie odbędzie się prezentacja Stowarzyszenia, jego minionych sukcesów i planów. O godz. 16:50  wykład okolicznościowy wygłosi  prof. Alexander von Plato (Uniwersytet w Hagen).

Około 17:30 zostanie otwarty bufet i przy dźwiękach muzyki i winie jubileusz będzie miał swój dalszy ciąg, podczas którego każdy z gości będzie miał możliwość złożenia życzeń i gratulacji. Całe wydarzenie będzie symultanicznie tłumaczone na język polski i niemiecki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, przyjaciół Stowarzyszenia i tych, którzy chcieliby nimi zostać, na obchody jubileuszu.

„My Life” jest działającym społecznie, polsko-niemieckim stowarzyszeniem, które zbiera i archiwizuje biografie mieszkańców regionu Frankfurtu nad Odrą i Słubic. Znane jest ono z „Popołudnia z biografią” organizowanego w Bibliotece Miejskiej i Regionalnej we Frankfurcie nad Odrą, kilku publikacji oraz z najnowszej wystawy „Katolicy w NRD”.

Fundamentem stowarzyszenia jest umiejętność wzajemnego słuchania i opowiadania, jego celem jest również zrozumienie i szacunek dla innych.