Banner Collegium Polonicum

Informacja prasowa nr 45

Wystawa „Czasy wprawione w ruch” w Collegium Polonicum

W dniach 21.10-23.11 2014 roku zapraszamy do foyer Collegium Polonicum do obejrzenia niezwykłej polsko-niemieckiej wystawy  „Czasy wprawione w ruch”. Wystawa przygotowana została z okazji Roku Weingärtnera 2014, aby  uczcić 150-tą rocznicę urodzin frankfurckiego medalisty igrzysk olimpijskich z 1896 roku - Hermanna Otto Ludwiga Weingärtnera.

Ta dwujęzyczna wystawa jest dziełem studentów Uniwersytetu Europejskiego Viadrina pod merytoryczną opieką prof. dr dr Ulricha Knefelkampa oraz Stefanie Endler i jest to wspólny projekt miasta Frankfurtu nad Odrą oraz Uniwersytetu Europejskiego Viadrina.

Wiek XIX to nie tylko społeczne i polityczne wydarzenia, ale także historia gimnastyki i sportu w Europie. Dlatego celem wystawy jest  przekazanie historii Frankfurtu nad Odrą i Słubic jako miast sportu. A przede wszystkim ukazanie życia bohatera igrzysk olimpijskich Hermanna Otto Ludwiga Weingärtnera, który odniósł sukces w zawodach gimnastycznych podczas pierwszych igrzyskach olimpijskich w czasach nowożytnych.

Collegium Polonicum zaprasza wszystkich zainteresowanych do zapoznania się ze sportową  historią obu miast.

 „Czasy wprawione w ruch“

 21 października - 23 listopada 2014 r.
Collegium Polonicum
Parter: Foyer
ul. Kościuszki 1
69–100 Słubice

Zapraszamy również na:

 www.facebook.com/AusstellungBewegteZeiten

Bilder (263) ©Jan Gestewitz

 

RB (16) ©Jan Gestewitz