Banner Collegium Polonicum

XXIII Ogólnopolska Konferencja Uniwersyteckich Poradni Prawa

plakat konfa allschack-www ©Michal Olszak

W dniach od 17 do 19 kwietnia 2015 Studencka Poradnia Prawa w Słubicach organizuje XXIII Ogólnopolską Konferencję Uniwersyteckich Poradni Prawa, poświęconą problematyce mediacji. Celem projektu jest promowanie pozasądowego sposobu rozwiązywania sporów, stworzenie forum dyskusji do wymiany poglądów oraz prezentacji badań i osiągnięć naukowych. Dodatkowo Konferencja stwarza wspaniała okazję do wymiany poglądów i doświadczeń studentów i opiekunów poradni z całej Polski w zakresie działalności poradni, przeprowadzenia warsztatów oraz doskonalenia tzw. umiejętności miękkich, szczególnie ważnych w komunikacji z klientami naszych poradni.

Naszymi prelegentami podczas Konferencji będą specjaliści w zakresie mediacji. Andrzej Szpor, mediator z Centrum Rozwiązywania Sporów przy Uniwersytecie Warszawskim, który wprowadzi uczestników w ogólne zagadnienia mediacji oraz przedstawi informacje na temat pracy mediatorów ze stronami konfliktu. Jan Gero Alexander Hannemann, prezes Niemieckiego Związku Studenckich Poradni Prawa, wygłosi prelekcję na temat mediacji i zasad jej funkcjonowania w Niemczech. Sędzia Jarosław Dudzicz z Sądu Rejonowego w Słubicach przedstawi problematykę zastosowania mediacji w postępowaniu karnym, co jest szczególnie ważne ze względu na przeprowadzoną niedawno reformę procesu karnego. Prelegentami będą również dr Marta Skrodzka, opiekun Studenckiej Poradni Prawa w Białymstoku oraz dr Przemysław Kubiak, adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego i trener umiejętności psychologicznych.

Prelekcję na temat komunikacji jako ważnego elementu nauczania klinicznego poprowadzi Marcin Waszak, koordynator licznych projektów i analityk, doktorant na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Daniel Wyszkowski i Piotr Śliwiński, prawnicy związani  Fundacją Academia Iuris w Warszawie.

Podczas Konferencji będziemy mieli zaszczyt gościć Panią prof. UAM dr hab. Bożenę Popowską, która jest Opiekunem Naukowym Studenckiej Poradni Prawa w Słubicach i sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, oraz Pana Filipa Czernickiego, prezesa Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawa w Warszawie.

Konferencję objęli swoim patronatem honorowym Jego Magnificencja prof. dr hab. Bronisław Marciniak, Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznania, prof. dr Alexander Wöll, Prezydent Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, Pani Katarzyna Osos, Wojewoda Lubuski, oraz

Pani Elżbieta Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego.

Wsparcia Konferencji udzielili Collegium Polonicum w Słubicach, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Zielonej Górze, Gmina Słubice, Kancelaria Notarialna Przemysławy Bac w Słubicach, Kancelaria kbz.  Adwokaci w Słubicach oraz Kancelaria Adwokacka Kamil Mazur-Czerniecki w Słubicach.

Swoim patronatem medialnym konferencję objęły TVP Gorzów Wielkopolski, HTS Słubice, Radio Zachód, Slubice24.pl, Edukacja Prawnicza oraz ADR Mediacja i Arbitraż.

 

 

Michał Olszak

Prezes Koła Naukowego Studencka Poradnia Prawa

Collegium Polonicum w Słubicach

ul. Kościuszki 1

69-100 Słubice

Tel. 509 319 102

zarzadspp@yahoo.de