Banner Collegium Polonicum

Koncert Ensemble New Babylon "Anamorphosis"

Ensemble New Babylon - Ensemble Nowej Muzyki z Bremy zaprasza na koncert do dużej auli Collegium Polonicum w czwartek, 04 czerwca br. o godz. 19:30.

Wstęp wolny!

 

Muzyka teraz, muzyka w przestrzeni, muzyka między ludźmi. Koncert, który na nowo określa słuchanie i patrzenie, a temu, co nowe nadaje miejsce. Akustyczna podróż w różnorodność obcych dźwięków.

 

 Stałą intencją międzynarodowego zespołu jest to, aby za pomocą siły muzyki troszczyć się o tolerancję i zrozumienie wobec „innego“. Dla obecnego projektu „Anamorphosis” zespół zdecydował się zaprezentować polsko-niemiecki program w ramach koncertów w Niemczech i w Polsce. Program po połowie składa się z utworów młodych polskich i niemieckich kompozytorów. Z jednej strony dlatego, aby zarówno w Polsce jak i w Niemczech zwrócić uwagę na wspaniałych, utalentowanych polskich kompozytorów, którym o wiele za mało uwagi poświęca się w świecie kultury, a z drugiej strony także po to, aby nawiązać kontakt z polskimi kompozytorami i impresariatami, aby stworzyć międzynarodowy przepływ muzyki.

 

W Collegium Polonicum zostaną zaprezentowane 3 utwory polskich i 3 utwory niemieckich kompozytorów, w tym dwie prapremiery. Te dwie prapremierowe kompozycje stworzyła dwójka młodych kompozytorów: z Niemiec Alexander F. Müller (*1987) oraz z Polski Mateusz Ryczek (*1986).

Muzyczne kierownictwo objął holenderski dyrygent René Gulikers.

PROGRAM

ANAMORPHOSIS

 

Ensemble New Babylon -Ensemble Nowej Muzyki z Bremy

 

Alexander F. Müller (*1987): arisen from… (2015, prapremiera)

Katarzyna Szwed (*1980): No title yet, sorry (for R.) (2013)

Mateusz Ryczek (*1986): Songs of Rozalia (2015, prapremiera)

Jagoda Szmytka (*1982): just before after (2010)

- PRZERWA -

Art-Oliver Simon (*1966): HM-MG (2000)

Michael Quell (*1960): Anamorphosis II (-Polymorphia) (2002/03)

Serdecznie zapraszamy! FWPN_cmyk-www ©FWPN

 

Pressebild Ensemble New Babylon Bremen-www ©Ensemble New Babylon