Banner Collegium Polonicum

Polski Dzień Informacyjny na Uniwersytecie Europejskim Viadrina

Studia we Frankfurcie nad Odrą – Polski Dzień Informacyjny na Uniwersytecie Europejskim Viadrina

Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą organizuje w czwartek, 22 października, w godzinach od 10:00 do 16:00 Polski Dzień Informacyjny.

Zapraszamy polskich uczniów, ich rodziców oraz grono pedagogiczne do sali wykładowej nr 1 (Hörsaal 1) budynku Gräfin Dönhoff, przy Europaplatz 1. Prawie 400 osób zgłosiło już swój udział w tym wydarzeniu.

UWAGA PRZEDSTAWICIELE MEDIÓW:
O godzinie 11:00 wiceprezydent Janine Nuyken powita uczestników w sali wykładowej nr 1 (Hörsaal 1) w budynku Gräfin Dönhoff, Europaplatz 1. Jest to oficjalny termin zdjęciowy.

Pracownicy naukowi trzech wydziałów przedstawią w języku polskim ofertę studiów na Viadrinie. O godz. 12:00 odbędzie się prezentacja kierunku Germanistyka Międzykulturowa, który został utworzony specjalnie dla kandydatów z Polski. A o godz. 14:15 zaprezentuje się Collegium Polonicum, wspólna placówka naukowa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studenci oprowadzą gości po kampusie, bibliotece uniwersyteckiej oraz starówce. Przy wspólnym obiedzie w stołówce uniwersyteckiej uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać ze studentami o studiach i życiu w nadodrzańskim mieście.

Polscy studenci mogą ubiegać się na Uniwersytecie Europejskim Viadrina o stypendia startowe. Około 10% studiujących na Viadrinie pochodzi z Polski.

Zgłoszenie udziału jest jeszcze możliwe.

Prosimy o kontakt:
Agnieszka Schmid
Koordynatorka ds. polskich studentów i marketingu
aschmid@europa-uni.de
tel. +49 335 5534 4306

Dodatkowych informacji udziela:
Uniwersytet Europejski Viadrina
Dział Public Relations
tel.: +49 (0)335 5534 4515
email: presse@europa-uni.de