Banner Collegium Polonicum

Od źródła do ujścia – wokół książki Uwe Rady „Odra. Życiorys pewnej rzeki”

Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu i Wydawnictwo KEW zapraszają na cykl spotkań poświęconych rzece z udziałem autora książki „Odra. Życiorys pewnej rzeki" Uwe Rady. W Słubicach spotkanie odbędzie się w czwartek, 10 grudnia br. o godz. 17:00 w Bibliotece Collegium Polonicum. Gościem spotkania, obok autora książki, będzie prof. Beata Halicka z Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego w Collegium Polonicum. Spotkanie poprowadzi dr Mateusz Hartwich, menedżer kultury i publicysta.

„W miastach położonych nad brzegami Odry chcielibyśmy zastanowić się wspólnie z dziennikarzami, przedstawicielami lokalnych instytucji kultury, naukowcami i mieszkańcami nad szansami i zagrożeniami, jakie niesie z sobą Odra. Dzięki projektowi chcielibyśmy także włączyć się w debatę na temat znaczenia rzeki we współczesnym pejzażu miasta” – mówią organizatorzy. Przyczynkiem do dyskusji stanie się „Odra. Życiorys pewnej rzeki" Uwe Rady. Książka, napisana z ponadnarodowej perspektywy, opowiada historię Odry na przestrzeni wieków i omawia współczesne wyzwania dotykające ludzi żyjących nad jej brzegami.

Spotkanie odbędzie się w języku niemieckim, zapewnione będzie tłumaczenie na język polski.

Partnerzy spotkania: Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy, Collegium Polonicum w Słubicach, Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą  i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Projekt realizowany dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacji im. Roberta Boscha w ramach programu „Border Crosser".

spotkanie_autorskie_10_12_15-www ©Grażyna Twardak