Banner Collegium Polonicum

„Radość istnienia“ - wernisaż wystawy Annerose von Hünefeld

August-www ©Annerose von Hünefeld
IMG_5843_22-www ©Annerose von Hünefeld
Segel der Geschichte-www ©Annerose von Hünefeld

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na otwarcie wystawy Annerose von Hünefeld „Radość istnienia“. Wernisaż odbędzie się w środę, 13 kwietnia br. o godz. 14:00 w foyer Collegium Polonicum.

 Wystawa składa się z ponad 30 prac wykonanych na papierze lub płótnie. Wolno płynące linie tworzą formy, które dają nam pole dla wyobraźni.

 „Dziwaczne istoty, jakby z innego świata zamieszkują kolorowe powierzchnie, ukazują nam emocje od radości po „rozgniewanie”. Marzyciele oraz zagadkowe zwierzęta zapraszają widza do fantazjowania” – artystka przedstawia swoje prace.

 Inne prace to rysunki kredą pełne energetycznych i zakręconych kresek, delikatne kwiatowe formy, również dające pole do własnych interpretacji i skojarzeń.

 „Żagiel historii“ to instalacja z przezroczystego papieru zapisanego tuszem i piórem umocowanego pomiędzy lipowymi gałęziami. Zapiski przypominają stare historyczne dokumenty. Symbolicznie „żeglujemy“ z wiatrem historii ku przyszłości przez teraźniejszość, chociaż nasze spojrzenie na przeszłość nieustannie się zmienia.

Annerose von Hünefeld urodziła się w Glauchau i ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Dreźnie. Od 1993 prezentuje swoje prace podczas wystaw m.in. w Dreźnie, Heilbronn, Lipsku oraz Nimes (Francja).
 

Wystawę można oglądać do października br. w foyer Collegium Polonicum.

 

Serdecznie zapraszamy!