Banner Collegium Polonicum

„Polsko-Niemiecka Scena Letnia”

Collegium Polonicum w Słubicach ma zaszczyt zaprosić na wydarzenie kulturalne pt.: „Polsko-Niemiecka Scena Letnia”, które odbędzie się w dniu 30.05.2016. Impreza zorganizowana została przez wykładowcę Collegium Polonicum mgr Annę Wiącek i jest współfinansowana przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej z okazji jubileuszu 25 lat dobrego sąsiedztwa w ramach programu 25x25.

O godzinie 19.00 zapraszamy do Domu Kultury SMOK w Słubicach na poruszającą antywojenną sztukę teatralną Teatru „Słubice Wschodnie” pt. „Ja i cekaemista” w reżyserii Xenii Torskiej.

O godzinie 20.00 będziemy mieli zaszczyt gościć Państwa w Patio Collegium Polonicum, gdzie po uroczystym poczęstunku zapraszamy na spektakularny występ teatru ognia ‘’Form. Art” z Łodzi. Widowisko pt. „Pieśń Ognia” zabierze widzów w przestrzeń „gdzieś pomiędzy niebem a ziemią” i wprowadzi w magiczny nastrój arcydzieła Adama Mickiewicza „Dziady, część II”.

Spektakl teatralny „Dziady” w reżyserii Franka Radüga, dyrektora Teatru Frankfurt (Oder), przygotowany został w ramach zajęć projektowych prowadzonych przez wykładowcę Lektoratu Języków Obcych mgr Annę Wiącek we współpracy z Teatrem Frankfurt (Oder). Uczestnikami tego transgranicznego projektu są studenci Collegium Polonicum na kierunku Filologii Polskiej jako Obcej oraz aktorzy Szkoły Teatralnej we Frankfurcie nad Odrą. Projekt został sfinansowany przy wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz objęty Patronatem Honorowym przez Burmistrza Miasta Słubice.

Zaproszenie adresowane jest do wszystkich pracowników i studentów UAM i EUV, mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą oraz wszystkich pasjonatów teatru i sztuki.

Program:
godz. 19.00 Teatr „Słubice Wschodnie” – „Ja & cekaemista” (SMOK Słubice)
godz. 20.00 Teatr „Form.Art” z Łodzi – „Pieśń ognia” (Collegium Polonicum - Patio)
godz. 21.00 Projekt Teatralny Collegium Polonicum / Teatr Frankfurt (Oder) – „Dziady część II”
(Collegium Polonicum - Patio)

Wstęp wolny!

Informacji udziela:

Anna Wiącek

Tel. 61 829 68 36

e-mail: anna.wiacek@amu.edu.pl

plakat uam pl-www ©Anna Wiącek