Banner Collegium Polonicum

Wieczór autorski z Soerenem Bollmannem

Berlińskie wydawnictwo KLAK we współpracy z Collegium Polonicum w Słubicach zaprasza na wieczór autorski z Soerenem Bollmannem i jego kryminałem "Morderstwo w Dwumiescie".

Spotkanie odbędzie się w dniu 15 listopada o godz. 18.30 w małej auli w Collegium Polonicum. Wieczór moderuje dr Krzysztof Wojciechowski.

O książce:

„Kiedy w europejskim Dwumieście Frankfurt (Oder)–Słubice po polskiej stronie zostają znalezione zwłoki niemieckiego przedsiębiorcy, nikomu nie jest do śmiechu. Ale przyjemnie patrzeć, jak prowadzą śledztwo dwaj komisarze – niemiecki pięknoduch, Bernd Matuszek i polski ambitny ojciec rodziny, Wojtek Miłosz.
Ponieważ zamordowany gromadził wrogów, jak inni znaczki pocztowe, podejrzana jest połowa miasta. W poszukiwaniu sprawcy policyjny duet z urzędu przeczesuje branżę budowlaną, środowisko agencji towarzyskich i lokalną scenę polityczną. Z powodu transgranicznego aspektu wielka polityka z Warszawy i Berlina włącza się do sprawy, aby prowincji patrzeć na ręce. Wszystko wydaje się przebiegać wedle utartego wzorca. Ale w tej inteligentnej grze stereotypów i domniemań sprawy układają się inaczej, niż myślano.

– Wie pan co, Miłosz? Czego nie znoszę, kiedy coś idzie nie tak? – zapytał Matuszek. – Polityki.
– No to, kolego, powinien pan jak najszybciej dać się przenieść w głąb kraju. Bo kiedy niemieckie zwłoki, które nie dokonały żywota w sposób naturalny, zostają znalezione na terenie Polskiej Rzeczypospolitej, to jest to zawsze sprawa polityczna. A wyjaśnienie takiego przypadku jest racją stanu”.

„Nareszcie Frankfurt i Słubice łączy bezpośrednia linia autobusowa. Brakowało jeszcze tylko pierwszego wspólnego kryminału. Oto on – ostrzejszy i bardziej erotyczny niż wszystko, cokolwiek nadawałoby się do czytania w autobusie komunikacji publicznej”. Steffen Möller, bestselerowy autor („Polska da się lubić”, „Berlin-Warszawa-Express - pociąg do Polski”).

Soeren-Bollmann-www ©Soeren Bollmann