Banner Collegium Polonicum

XVII Międzynarodowe Spotkania Muzyczne - Festiwal Musica Autumna

Słubickie Towarzystwo Muzyczne zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców Słubic oraz pogranicza do udziału w Festiwalu MUSICA AUTUMNA.

19 listopada 2016 roku o godz. 19.30 w auli Collegium Polonicum odbędą się już po raz XVII Międzynarodowe Spotkania Muzyczne.

Każdego roku w trakcie Festiwalu organizatorzy starają się przedstawić słuchaczom dzieła muzyczne, które na długo zagoszczą w ich sercach. Tym razem po raz pierwszy w Słubicach wysłuchamy dwóch wspaniałych utworów argentyńskiego kompozytora Ariela Ramireza. „Misa Criolla” (Msza Kreolska) to msza oparta na motywach ludowych tańców latynoamerykańskich. Kolejnym utworem, który wprowadzi nas w nastrój świąteczny jest „ Navidad Nuestra” (Nasze Boże Narodzenie). Oba dzieła to klasyka muzyki argentyńskiej, wykonywane na scenach muzycznych całego świata.

Podczas tegorocznej Musica Autumna usłyszymy w partiach solowych dwóch absolwentów Kameralnego Chóru Adoramus. Bartosz Borula oraz Wojciech Kuczyński to dwaj wspaniali tenorzy, którzy po skończonych studiach wokalnych goszczą na scenach oper w kraju i za granicą.

Partie instrumentalne wykonane zostaną przez lokalnych muzyków, Igora Łysenko oraz Artura Waniana. Jednakże przede wszystkim na scenie gościć będziemy przedstawicieli Peru, Argentyny oraz Chile.

Serdecznie zapraszamy!

Bilety są do nabycia w Państwowej Szkole Muzycznej w Słubicach w cenie 45 zł.