Banner Collegium Polonicum

VII edycja Targów Edukacji i Pracy „EDUKACJA-PRACA-KARIERA” w Collegium Polonicum w Słubicach

Zapraszamy do odwiedzenia Targów Edukacji i Pracy, które już po raz siódmy odbędą się w czwartek, 17 listopada br. w godz. 10:00-14:00 w budynku Collegium Polonicum.

Wydarzenie jest kontynuacją organizowanych w ubiegłych latach imprez, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród młodzieży z regionu. W targach weźmie udział ponad 50 wystawców i tak jak w ubiegłych latach udział zadeklarowało ponad 700 uczniów.

Organizatorami targów są Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu/Collegium Polonicum w Słubicach, Starostwo Powiatowe w Słubicach oraz Lubuska Wojewódzka Komenda OHP w Zielonej Górze/Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Słubicach.
Targi skierowane są do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, planującej swoją dalszą drogę edukacji oraz studentów i absolwentów planujących dalsze kształcenie, czy wchodzących na rynek pracy oraz do młodzieży bezrobotnej i poszukującej pracy, jak również wszystkich zainteresowanych planowaniem swojej edukacji oraz kariery zawodowej.
W trakcie targów zwiedzający będą mieli okazję bezpośredniego spotkania z przedstawicielami uczelni wyższych, doradcami zawodowymi oraz przedstawicielami firm. Oferta targowa jest skierowana przede wszystkim do osób młodych, zarówno uczących się, jak i tych poszukujących możliwości dalszego kształcenia i zatrudnienia. Najważniejszym elementem targów jest prezentacja ofert kierunków kształcenia, poszukiwanych na rynku zawodów oraz prezentacja pracodawców i ich oferty dostępnych miejsc pracy.
W ramach targów odbywać się będą również warsztaty, m.in. z zakresu: rozwoju osobistego, chemii, biologii, nauk politycznych, j. polskiego i języków obcych prowadzone przez wykładowców i studentów Collegium Polonicum oraz przedstawicieli firm i instytucji rynku pracy.
Młodzież będzie miała okazję zdobyć cenne informacje m. in. z zakresu autoprezentacji, rynku pracy, wyboru zawodu, planowania kariery oraz przedsiębiorczości. W przewidzianej debacie oksfordzkiej uczestnicy będą mogli rozwijać kulturę dyskutowania i wzmacniać umiejętność przedstawiania własnych racji. Warsztaty tematyczne zwiększą kreatywność i otwarcie się na możliwości, jakie niesie edukacja.
Serdecznie zapraszamy!
Informacji udziela:
Collegium Polonicum
Sylwia Cor
Tel. 61 829 6814