Banner Collegium Polonicum

Latynoskie rytmy i muzyka filmowa podczas koncertu noworocznego w Collegium Polonicum

Słubickie Towarzystwo Muzyczne zaprasza wszystkich miłośników muzyki latynoamerykańskiej oraz soul i jazzu na XIX Koncert Noworoczny, który odbędzie się 7 stycznia w dużej auli w Collegium Polonicum w Słubicach  o godz. 17.00 i 20.00.

Jak zapowiada Barbara Weiser, prezes STM i dyrygentka chóru Adoramus, koncert będzie się składał z dwóch części. W pierwszej publiczność usłyszy największe hity muzyki filmowej w wykonaniu znakomitego wokalisty Michała Grobelnego. Będą to m.in. nagrodzone Oscarami utwory: „Writing's on the Wall” Sama Smitha z filmu o przygodach Jamesa Bonda „Spectre”, kompozycja Eltona Johna do filmu „Król Lew”, a także ścieżka dźwiękowa z „Leona Zawodowca”, która jest znana z wykonania Stinga, Briana Adamsa „Everything I do, I do it for you” czy Franka Sinatry „My way”. Michał Grobelny zaśpiewa też własne kompozycje.

Druga część koncertu przeniesie nas do ciepłych klimatów muzyki latynoamerykańskiej – mówi Barbara Weiser.  Muzycy z Peru, Chile, Argentyny oraz Kolumbii, wspólnie z solistami ze Słubic: Wojciechem Kuczyńskim i Bartoszem Borulą oraz chórem Adoramus wykonają dwa znakomite dzieła Ariela Ramireza: Misa Criolla oraz Navidad Nuestra. Prezentowaliśmy je już podczas festiwalu Musica Autumna i muzyka ta tak porwała publiczność, że zdecydowaliśmy się zaprezentować ją raz jeszcze – wyjaśnia Barbara Weiser.  

Muzykom podczas koncertu towarzyszyć będą tancerze ze studia Bohema Henryka Lechelta. 

Bilety na koncert kosztują 75 zł i będą do kupienia od dnia 5 grudnia w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Słubicach, ul. Wojska Polskiego 142 (w godz. 8:15-16:30) oraz będą dostępne przed koncertami w Collegium Polonicum.