Banner Collegium Polonicum

Dzień Europy 2017 w Collegium Polonicum w Słubicach

We wtorek, 9 maja br. miasta Słubice i Frankfurt nad Odrą po raz siódmy świętują Dzień Europy organizując z tej okazji transgraniczne wydarzenie. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi „Wspólnie kształtować Europę” i tego dnia po obu stronach Odry odbędzie się blisko 40 wydarzeń przygotowanych przez organizacje i instytucje z Dwumiasta.

W programie znajdzie się wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców. Dla najmłodszych: warsztaty plastyczne, przedstawienia teatralne i cyrkowe oraz gry i zabawy dotyczące Europy i Unii Europejskiej. Dzieci szkolne mogą spróbować swych sił w konkursach wiedzy o Polsce, Niemczech oraz UE.

Collegium Polonicum w Słubicach po raz kolejny przyłączyło się do wspólnego świętowania i w swoich murach przygotowało bogaty program. Tego dnia będzie można min. sprawdzić swoją wiedzę o Europie i zapoznać się z uczelnią.

Patronat nad Dniem Europy 2017 objęli Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbieta Polak, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak i Premier  Kraju Związkowego Brandenburgii - dr Dietmar Woidke.

Zapraszamy do udziału i na wydarzenia do nas!