Banner Collegium Polonicum

„Polaków i Niemców podróż pociągiem przez epoki. Od Kolei Berlińsko-Frankfurckiej do Regionalnego Ekspresu“ – Studenci Viadriny otworzą wystawę z okazji 175-letniej historii kolei między Frankfurtem a Berlinem

„Polaków i Niemców podróż pociągiem przez epoki. Od Kolei Berlińsko-Frankfurckiej do Regionalnego Ekspresu“ –
Studenci Viadriny otworzą wystawę z okazji 175-letniej historii kolei między Frankfurtem a Berlinem

W środę, 16 maja o godz. 16tej, historyk dr hab. Jan Musekamp oraz studenci Uniwersytetu Europejskiego „Viadrina“ otworzą wystawę pt. „Polaków i Niemców podróż pociągiem przez epoki. Od Kolei Berlińsko-Frankfurckiej do Regionalnego Ekspresu.” Słowa powitalne do publiczności skierują historyk Viadriny prof. dr Werner Benecke oraz dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp., Sławomir Szenwald.

Polsko-niemiecka wystawa powstała we współpracy Viadriny z biblioteką w Gorzowie i pokazuje 175-letnią historię połączenia na przykładzie handlu, wojska, podróżujących i współpracy polsko-niemieckiej. Projekt został wsparty przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (Budżet Państwa) w ramach funduszu małych projektów Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA oraz Sparkasse Oder-Spree.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie na wernisaż w środę, 16 maja o godz. 16tej w budynku im. Gräfin-Dönhoff przy Europaplatz 1 we Frankfurcie, sala 102. Wystawę będzie można obejrzeć do 4 czerwca. Potem zwiedzanie będzie możliwe w Gorzowie Wlkp. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul Sikorskiego 107.

Kontakt: Jan Musekamp, musekamp@europa-uni.de